18. 5. Nataša

Zítra: Ivo

Návštěva plná vzpomínek a kulturních zážitků

Datum konání: 12. 10. 2023

Vracet se na známá místa vyvolává řadu kouzelných vzpomínek. Tak tomu dnes bylo také s prvňáčky. Ti přijali pozvání paní učitelek z mateřské školy, aby navštívili školku a zhlédli připravené pásmo předškoláků.

Projektová výuka v osmičce a devítce

Téma Člověk provázelo během minulého týdne naše osmáky. Pythagorova věta a její využití v praxi, měření proporcí člověka (váha, výška, obvod pasu, rozpažení) a následné výpočty BMI, plochy těla, tělesné výšky a rozpažení, ABSI (A Body Shape Index), určitě zajímavá výuka matematiky.

Výroční zpráva 2022-23

Pokud se chcete vrátit k událostem loňského školního roku, můžete si přečíst Výroční zprávu školy.

Afrika nebo Svět v pohybu

Výuku a její témata jsme chtěli přiblížit reálnému světu i na druhém stupni naší školy. Proto jsme po celý týden učili v souvislostech, jedno téma v ročníku propojovali s učivem.

Přírodní detektivové v novém školním roce

Přírodní detektivové opět v akci! Ve čtvrtek 5. října jsme měli první schůzku v tomto školním roce. Vyrazili jsme, jak jinak, do našeho Háje. Zkoumali jsme tentokrát hodně detailně a dopodrobna. Zaměřili jsme se totiž na mravence.

První stupeň propojoval výuku

První říjnový týden se nesl v duchu propojení výuky ve všech předmětech, kterou spojovalo jedno téma. Prváci se věnovali poznávání přírody. A jaké by to bylo učení o přírodě mimo přírodu? A tak prváci každý den část výuky strávili v lese. Tam je čekal skřítek Podzimníček.

Září ve školní družině

V lese jó v lese na jehličí, teda vlastně ve školní družině. Letos bude našim tématem les a jeho obyvatelé. Převážnou část měsíce jsme trávili venku, jelikož nám počasí velmi přálo. Vyzdobili jsme si školní družinu a těšíme se na to, co nás ještě v letošním roce potká.

Erasmus+ KA 122

Po účasti v programu Erasmus +, Education to Action, naše škola uspěla v dalším programu Erasmu+ , klíčová akce K122, krátkodobé mobility s názvem Všichni společně tvoříme barevný svět.. V praxi to znamená, že naše škola během 14 měsíců uskuteční celkem sedm výjezdů.

Jak to fičí s hasiči

Dnešní den byl pro naši školu zcela pod taktovkou sborů dobrovolných hasičů z Modré, Velehradu a Salaše.

Atletické závody I. stupně v Polešovicích

Dnes se uskutečnil již 11. ročník atletického čtyřboje v Polešovicích. Našimi reprezentanty byli žáci prvního stupně. Závodilo se v disciplínách: běh na 50m, běh na 300m, skok daleký nebo skok z místa, hod kriketovým míčkem nebo hod medicinbalem. Doplňkovou disciplínou byla štafeta 4 x 150m.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti