13. 5. Servác

Zítra: Bonifác

PF 2020

Datum konání: 23. 12. 2019 - 5. 1. 2020

Ježíšek dorazil i do školní družiny

Datum konání: 20. 12. 2019

A protože děti ve družině od září krásně pracují, nadělil Ježíšek dárečky i jim. Poslední družinový týden v roce 2019 jsme si zpříjemnili poslechem vánočních písní a vytvořili jsme si krásnou předvánoční atmosféru. Děti si dárky užívají a mají velkou radost.

Řezbářské dopoledne

Ve středu 18. prosince jsme měli ve čtvrté třídě velmi neobvyklé vyučování.

Adventní tečka

Tečkou v tomto letošním roce byl pro všechny žáky naší školy adventní koncert pana Jakuba Macka. Opět jsme se sešli v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie. Přišli také děti z mateřské školy, ale i klienti z domova Kopretina a Vincentina ve Velehradě.

Vánoční čas

Sedneme si spolu k prostřenému stolu, hodiny dnes neplatí, ….

Adventní zastavení

Datum konání: 17. 12. 2019

Děti z 1., 2. a 3. třídy se dnes naladily na advent příběhem o narození Ježíška. Ten jim představila paní Mrázová, která s sebou přinesla krásné loutky, díky nimž si i děti tento příběh mohly zahrát. V rámci programu děti zhlédly i krátkou ukázku z filmu o Ježíškovi.

Tvoření na výtvarné soutěži

Žáci naší školy se zúčastnili dvou výtvarných soutěží. První vyhlásila policie ČR s tématem „Zpomal, prosím“. Do této soutěže putovaly dvě práce: „Cyklista“ (technika piktogramu) od P. Macka ze 6. třídy a „Nehoda“ od I. Stránského a S. a T. Šmídových ze 7. třídy.

Dnes učí ve výtvarné výchově Dorka a Lucka

Vánočním laděním se neslo tvoření šesťáků ve výtvarné výchově. Děvčata Dorka Pešlová a Lucka Panáčková si připravila pro své spolužáky námět prostorových sněhuláků, Mikulášů, sobů a jiných postaviček z ruliček od toaletního papíru. Práce děti bavila. Děvčatům patří díky za vedení hodiny.

Přehazovaná

Dnes 13. prosince se uskutečnil každoroční turnaj v přehazované v nedalekých Tupesích. Družstvo bylo složeno jak z dívek, tak chlapců 9. třídy. Turnaj se nám vydařil a odvážíme si krásné 2. místo. Reprezentantům naší školy chci poděkovat za urputnou bojovnost, kterou v turnaji předvedli.

Po stopách Rychlých šípů

Dnes 13. prosince se v páté třídě opět učilo v tandemu. Děti si připomněly díla známého spisovatele dětské literatury Jaroslava Foglara. A protože to byl muž činu, staly se i ony aktivními účastníky dnešního dopoledne. Rozdělily se na dvě poloviny.

Výroční zpráva
Výstava hub
Den plný pokusů
Futsalový turnaj v Boršicích
Exkurze v železárnách
Družina měřila školu
Objevujeme velehradské kroniky
Setkání zástupců KRUHU
Leonardo da Vinci - projektový den
Sliz, sliz, sliz a zase sliz!
Krakov 2019
Odpady v obci Velehrad
Divadlo vs. kino
Halloween ve družině