3. 5. Alexej

Zítra: Květoslav

Sebehodnocení

Vzhledem ke konci pololetí jsme opět dali našim žákům možnost, aby se chvilku zamysleli a zhodnotili jednak svou dosavadní úroveň v několika základních oblastech týkajících se vzdělávání a jednak také, aby se vyjádřili k současné situaci a zejména výuce v ní.

Celoroční hra druháků pokračuje

Po celé první pololetí se věnujeme projektu s názvem Poznáváme přírodu. Kromě seznamování s organismy z rostlinné i živočišné říše se zajímáme i o neživou přírodu kolem nás. V každém pracovním listu se dovídáme zábavnou formou nové zajímavosti.

Leden ve školní družině

Prvňákům a druhákům v lednu štěstí přálo a všichni se po Vánočních prázdninách opět setkali. V naší celoroční "hře" pokračujeme směle dál, a tak jsme se tentokrát vydali do říše šelem. O těchto velkých zvířatech jsme si nejen povídali, ale jsme i tvořili.

Příměstský tábor s Pontem

Obdrželi jsme pozdrav ze střediska volného času Ponto na Velehradě. Pokud Vás a Vaše děti nabídka zaujala, obraťte se na Moniku Petruchovou.

Pololetní vysvědčení

Datum konání: 28. 1. 2021

Tváře prváků a druháků se dnes rozzářily radostí nad pololetním vysvědčením. Pro ty mladší to bylo poprvé, o to byla jejich radost větší.

Hodnocení žáků

Pedagogická rada v úterý odpoledne uzavřela 1. pololetí tohoto školního roku. Již dříve jsme zákonné zástupce žáků přes systém Bakalář  informovali, že naše škola bude hodnotit tak, jak jí to dovoluje školní řád, známkami.

Strýček Alois

V první i druhé třídě se školáci zabývají lidským tělem. Prváci pozvali strýčka Aloise, druháci zase vypátrali zajímavosti o opěrné soustavě. /Zřejmě i u nich se objevil ve výuce strýček Alois./

Každý jsme jiný....

Datum konání: 18. 1. 2021

... ale vzájemně se respektujeme.

Sněhovánky

Datum konání: 14. 1. 2021

Konečně sníh! Druháci vyrazili ven, aby si ho řádně užili. Potom, co si vyzkoušeli několik matematických pohybových úkolů a vytvořili andílky ve sněhu, se vrhli na koulování a jízdu z kopečka.

Práce v Teams

Skupinová práce je jedna z možností výuky, kterou jsme v “běžném období” využívali i v naší škole. Nechceme o tuto aktivitu být ochuzeni ani při on-line výuce. Proto využíváme možnosti třídu během schůzky rozdělit. Nemyslíme tím skupiny, kdy jedna pracuje on – line a druhá má zadanou práci.