8. 5. Den osvobození

Zítra: Ctibor

Atletický čtyřboj v Polešovicích

V pátek 23. 9. se výběr žáků I. stupně zúčastnil již 11. ročníku atletických závodů v Polešovicích. Reprezentanti naší školy závodili v disciplínách: běh na 50m, běh na 300m, skok daleký (starší) a z místa (mladší), hod kriketovým míčkem (starší) a medicinbalem (mladší), doplňkový závod 4x150m.

Dopravní výchova ve čtvrté třídě

To, že se na silnicích chováme podle dopravních pravidel, dodržujeme bezpečnost, sledujeme dopravní značení a vnímáme své okolí, už čtvrťáci dobře vědí. V pondělí 19. září si to navíc mohli vyzkoušet i v praxi, na dopravním hřišti v Uherském Hradišti.

Ve dvou se to lépe táhne - na druhém stupni

Datum konání: 21. 9. 2022

Dnešní den jsme strávili netradičně. Věrni heslu "víc hlav víc ví..." jsme absolvovali tandemovou výuku, v jejímž průběhu byl ve třídě přítomen ne jeden, ale hned dva vyučující a s nimi i pomocníci z řad žáků devátého ročníku.

Ve dvou se to lépe táhne - na prvním stupni

Datum konání: 21. 9. 2022

Celé dopoledne jsme si společně ověřovali výše jmenovanou, léty prověřovanou, lidovou moudrost. Lépe se to společně táhlo nejen Kvakovi a Žbluňkovi v pohádce, kterou jsme s dětmi 1. až 4.

Setkání školské rady

Školská rada se sešla s vedením školy, aby projednala Výroční zprávu školy. Výroční zráva byla schválena. Členové školské rady dále diskutovali s ředitelkou školy a vyučujícími. Témata byla aktuální, řešení energetické krize v naší škole, hodnocení žáků a další.

Střípky z Vídně

Habsbuská Vídeň v podání p.Kočího byla dobrodružným putováním historií

STŘÍPKY Z HABSBURSKÉ VÍDNĚ

Adaptační kurz

Datum konání: 12. 9. 2022 - 15. 9. 2022

Od pondělního rána do čtvrtečního poledne se žáci 4. a 6. třídy zúčastnili adaptačního kurzu na Vápenicích. Pro žáky byl připraven pestrý program v podobě pohybových her, které byly propojeny s učivem. Dále pak myšlenkové hry na utužení třídního kolektivu a následné vyvození třídních pravidel.

Čarodějný les na Salaši

V rámci celoroční hry jsme  po  zábavném čtení a psaní s Harry Potterem vyjeli na Salaš, kde jsme v lese, rozdělení do našich čarodějnických kolejí, lovili mozkomory. Byli jsme  všichni úspěšní! Vylezli jsme na rozhlednu, sbírali a poznávali byliny, podzimní plody i jedlé houby.

Beseda pro rodiče

V letošním školním roce jsme se rozhodli uspořádat několik besed pro rodiče. Témata nevolíme náhodně, ale vychází přímo z podnětů rodičů. První beseda Jak naučit děti se učit přilákala do naší školy na padesátku rodičů. Skvělí lektoří Mgr. Marek Tvrdoň /dlouholetý ředitel ZŠ/ a Mgr.

Žákovský parlament v novém školním roce

Přesně před týdnem ve čtvrtek 8. 9. 2022 se žákovský parlament poprvé sešel v novém školním roce v novém složení. Vlastně ne tak úplně novém.

Pozvánka pro předškoláky
Pozvánka pro předškoláky
Předškolička začíná
Nejenom domácí mazlíčci