9. 5. Ctibor

Zítra: Blažena

Den plný pokusů

Datum konání: 2. 10. 2019

zažili žáci 8. třídy v hodinách chemie a fyziky díky Lukáši Králíkovi. Připravil sérii pokusů se suchým ledem - což je pevný oxid uhličitý o teplotě - 78,5 °C. Viděli vytváření mlhy, mražení a rozbíjení ovoce a zeleniny, vytváření bublin, stolní hokej a např. zpívající plech.

Stále se něco děje

Datum konání: 26. 9. 2019

A dnes to nebylo jinak ve třetí třídě.

Meziročníkové vyučování žáky zaujalo

V den, kdy učitelé v České republice slaví svůj svátek, bylo v naší škole nezvyklé ticho. Naši žáci nikam neodjeli, dnes si mohli výuku vybrat z pestré nabídky aktivit, které pro ně v tento sváteční den připravili vyučující. A vybrali si dobře.

Dnes učí rodiče

Není žádnou novinkou, že v naší škole si mohou roli učitelů vyzkoušet také rodiče. Dnes přijala pozvání maminka Adriana, která vyučovala angličtinu ve 3. třídě. Pro děti si připravila zajímavou výuku, kterou doplnila interaktivní hrou.

Absolventky 2018

Datum konání: 26. 11. 2018

Těžko na bojišti, lehko na cvičišti. Tak bychom mohli popsat páteční odpoledne 23. listopadu, kdy naši deváťáci obhajovali svoje absolventské práce. Lehko jim úplně nebylo, mnozí měli trému, to ale k takové události patří. Letošní absolventské práce prošly dorobnými změnami.

Výukové programy Žabka

Páťáci si osvojili své znalosti o lese. Zopakovali, co ví o rostlinných patrech, určovali botanické názvy rostlin a snažili se porozumět, jak náročné je pro přírodu vyrovnat se vlastními silami s odhozenými odpadky. A co vše ohrožuje život stromů? Krátké příběhy páťáků napověděli..

Paměťové instituce - pokusné ověřování

Datum konání: 12. 9. 2018

V letošním školním roce se naše škola zapojí opět do projektu Pokusné ověřování, vzdělávací programy paměťových institucí. Výuka tak díky tomuto projektu nemusí probíhat ve škole, ale probíhá přímo ve vybrané paměťové instituci.

Čtvrťáci v akci

Datum konání: 9. 9. 2018

Ještě jsme se neučili ve škole ani celý týden a naši čtvrťáci mají za sebou malý miniprojekt. Pro nového pana učitele Pavla Pospíšila si připravili naučnou stezku Velehradem.

OHLÉDNUTÍ ZA UPLYNULÝM ROKEM OČIMA ŠKOLNÍ PSYCHOLOŽKY

Školní rok utekl jako voda (alespoň mně teda určitě) a už nedočkavě vyhlížíme prázdniny. Rozhodla jsem se proto napsat pár řádků o tom, jaký byl uplynulý školní rok z mého pohledu, a hlavně Vám přiblížit, co asi tak ten školní psycholog ve škole dělá.

Náš školní řád

Během měsíce března a dubna pracují a budou pracovat naše třídy se svými třídními učiteli na podobě nového školního řádu. V jejich nelehké práci jim také pomáhá školní psychožka, která zajímavou formou žáky seznamuje, co do školního řádu patří a co ne.

Pirátská plavba
Beseda s poslankyní Martinou Ochodnickou