10. 5. Blažena

Zítra: Svatava

Egypt ve 3D

Velmi oblíbeným tématem dějepisu v 6. ročníku je beze sporu učivo o starověkém Egyptu. Letos jsme se dohodli, že jej zpracujeme tak, aby se nám dostal pod kůži.

Bláznivé recepty

V měsíci únoru se žáci páté třídy učili v hodinách jazyka českého, jak úspěšně napsat popis pracovního postupu. Zjišťovali se, co všechno musí obsahovat, jakým způsobem jej sestavit, aby byl srozumitelný apod.

Okresní kolo zeměpisné olympiády 2023

Ve středu 22. 2. 2023 se zúčastnili žáci naší školy okresního kola zeměpisné olympiády v Dolním Němčí.

Objevování Velehradu pokračuje...

Datum konání: 1. 3. 2023

..... tentokrát třeťáci navštívili Stojanovo gymnázium Velehrad.

Cesta elektřiny

Datum konání: 28. 2. 2023

Naší deváťáci se v hodině fyziky vydali na virtuální prohlídku naší distribuční sítě. Zjistili, kudy putuje elektřina k nám domů, co se stane s elektřinou od chvíle, kdy se vyrobí v elektrárně, do momentu, kdy dorazí k nám domů do zásuvky.

Olympiáda Aj

Datum konání: 24. 2. 2023

V pátek 24. února se na naší škole uskutečnilo ústní kolo olympiády z anglického jazyka, do kterého se díky výborným výsledkům v písemné části kvalifikovali:

HLASOVÁNÍ - nová školní kolekce 2023

Datum konání: 27. 2. 2023 - 3. 3. 2023

Krásný den všem,

Konec fašanku

Popeleční středa znamená pro křesťany začátek postní doby. Posledním karnevalovým veselím bylo v naší škole fašankové zpívání druháků. Obešli třídy a potěšili spolužáky veselým zpěvem. A teď už se budeme pomalu připravovat na Velikonoce.

Školní kolo recitační soutěže 2022/23

Ve středu 22. 2. 2023 jsme se zase po roce sešli v učebně výtvarné výchovy, abychom se potěšili a pobavili recitátorským projevem žáků prvního stupně. Na soutěž dohlížela nejen porota složená z přítomných učitelů, ale svůj názor mělo možnost vyjádřit i publikum tvořené  žáky prvního stupně.

Plavčíci vyplouvají! Aneb další předškolička!

Škola se dnes odpoledne otevřela pro budoucí žáky. Čekalo je další setkání v naší škole. Předškoličku pro předškoláky, vlastně plavčíky, připravila paní učitelka Markéta Graclová a paní učitelka Kateřina Švecová.

Příběhy našich sousedů
Návštěva věznice v Uherském Hradišti