4. 5. Květoslav

Zítra: Klaudie

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

V průběhu minulého týdne zastupovaly dvě žákyně 8. ročníku, Anna Lorencová a Veronika Pailová, naši školu v okresním kole Olympiády v českém jazyce. Svého úkolu se ujaly se ctí a získaly cenné zkušenosti do příštího roku. Moc děkujeme za reprezentaci.

Velikonoční dopoledne

Datum konání: 5. 4. 2023

Velikonoční dopoledne na prvním stupni bylo plné jarního tvoření, učení, sportování a spolupráce.

Biologická olympiáda

Datum konání: 3. 4. 2023

Dne 30. dubna se žákyně naší školy zúčastnily biologické olympiády kategorie D v Uherském Hradišti.

Gymnastický víceboj

Datum konání: 30. 3. 2023

Včera se výběr žáků 2. stupně zúčastnil již tradičních závodů v Osvětimanech, které byly zaměřeny na silový víceboj. Naši školu reprezentovali Tereza Maňásková, Lenka Bílková, Dorota Pešlová, Bernard Lapčík, Petr Macek a Tomáš Sláma.

CYRILOMETODĚJSKÉ ZVONY VELEHRADSKÉ

Datum konání: 29. 3. 2023

O velehradských zvonech toho víme už mnohem více díky vynikající přednášce, kterou připravil náš absolvent a nyní maturant SGV David Vojáček se svými hosty. Díky tomu jsme si uvědomili, jak důležitou roli hrají zvony v naší kultuře a tradici.

Oslavili jsme Den učitelů

Dnešní sváteční den patřil všem v naší škole. Vyučující si připravili pro žáky školy zajímavou, netradiční výuku a žáci se tak mohli sami rozhodnout s kým a jaké téma je dnes bude provázet. Vybírali z dvacítky možností, nechyběl sport, tvoření, ale i bádání. Potkat se společně mohli žáci 1. - 9.

Březen - do knihovny vlezem!

Datum konání: 24. 3. 2023

V březnu se nesmí zapomenout na knihovny. Třeťáci se v rámci svých objevitelských aktivit vypravili do té velehradské. Paní knihovnice Veronika Mergentalová s jim nadšením sobě vlastním odkrývala kouzla knihovny. Nabídla dětem různé aktivity. Vše začalo vyluštěním šifry, která skrývala název knížky.

Užíváme si jaro

Jaro je tu a s nimi i volný čas trávený venku.

Vynesli jsme zimu pryč

Zima byla mezi námi a teď už je za horami. I díky nám, protože jsme spolu s dětmi ze školky vynesli a hodili do potoka rovnou dvě Morany. Jaro, vítej k nám!

Na návštěvě ve škole

Datum konání: 21. 3. 2023

V naší škole jsme opět přivítali předškoláky a jejich rodiče. Děti čekala plavba s kapitány a spousta zábavy. Malí plavčíci procvičili svou paměť, ale také otestovali své sluchové dovednosti. Každý námořník si také s chutí zazpíval. Všichni společně si zahráli hru Mořská bouře.

Dnes učí ve výtvarné výchově Alice
Přehlídka středních škol
Přírodověda v hodině angličtiny
Inspirujeme se u kolegů z Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem