4. 5. Květoslav

Zítra: Klaudie

Další okresní soutěž - tentokrát recitační

Datum konání: 21. 4. 2023

V pátek 21. dubna proběhlo v Uherském Hradišti okresní kolo malých recitátorů. Naše škola patřila mezi ty, které v tomto klání měly svého zástupce. Výborně nás reprezentovala Anastázie Ševčíková ze 3. třídy. Ve velké konkurenci sice nepostoupila, ale získala další cenné zkušenosti pro příští klání.

Zápis nových školáků 2023

Pozvali jsme předškoláky jako malé plavčíky k zápisu do 1. třídy. V pátek 21. 4. 2023 se jich v naší škole sešlo téměř třicet. Během plavby školou se svými kapitány se z nich stali piráti, kteří obdrželi nejen pamětní list, ale také byli do řad pirátů pasováni.

Den Země 2023

Datum konání: 21. 4. 2023

V naší škole jsme se také zapojili do oslav Světového dne Země, který se slaví každý rok 22. dubna. Tento den je věnován oslavě naší planety a zaměřuje se na to, jak ji můžeme ochránit a zachovat pro budoucí generace.

Okresní kolo BIO

V pondělí 17. 4. proběhlo okresní kolo biologické olympiády kategorie C v Uherském Brodě. Naši školu reprezentovaly dívky 8. třídy ve složení Veronika Pailová a Františka Stránská. Ačkoliv nedosáhly na stupně vítězů, tak předvedly slušné výkony, za které jim patří velké díky!

Na skok v Anglii s našimi prváčky

14. dubna uplynulo 111 let od potopení slavného zaoceánského parníku Titanic. Byl vyroben v Anglii a jeho první a zároveň i poslední cesta mířila do Ameriky. Od té doby přitahovala a stále přitahuje zájem mnoha odborníků, ale i dětí. Je neuvěřitelné, kolik zajímavostí dokázali naši prváčci popsat.

ZUŠ Slovácko talentovky 2023

Hasičská zbrojnice - další místo k objevení

Datum konání: 19. 4. 2023

Zážitky třeťáků:

Přírodní detektivové v akci

S přírodními detektivy jsme se 17. dubna vypravili na zájezd do exotických i tajuplných krajin. Řidič autousu Maty Škrášek nás povozil - i když z toho nejstrašidelnějšího místa nám ujel. Všude nás čekali skvělí průvodci a provedli nás "místem v rámečku".

Matematická olympiáda

Datum konání: 12. 4. 2023

Ve středu 12. 4. proběhlo na Základní škole Staré Město okresní kolo Matematické olympiády kategorie Z6 - Z8. Naši školu reprezentovali Anna Krystová (Z6) a Michal Hlúšek (Z8). Oba úspěšně zvládli domácí kolo. Stali se úspěšnými řešiteli a postoupili do okresního kola.

Informace k zápisu do 1. třídy 21. 4. 2023

Vážení rodiče našich budoucích prvňáčků,

Dnes učí ve výtvarné výchově Alice
Přehlídka středních škol