20. 5. Zbyšek

Zítra: Monika

Cyklojízda aneb pomáháme dětem s onkologickým onemocněním

Datum konání: 9. 6. 2023

V pátek 9. 6. přijela k naší škole skupina 20 cyklistů z Česka i Slovenska, kteří vyjeli před šesti dny z vesnice Stakčín na východě Slovenska, na podporu rodin s onkologicky nemocnými dětmi.

Beseda v rámci MPP

Datum konání: 8. 6. 2023

Žáci 8. ročníku v rámci besed Minimálního preventivního programu debatovali o hodnotách, které jsou pro život podstatné a dělají jej smysluplným. Klíče, které odemykají dveře ke spokojenému životu, se pokusili nalézt společně s místním kaplanem, P. Jiřím Hebronem.

Výlet osmičky!

Osmáci zakončili tento školní rok návštěvou Brna. Vyrazili ze Starého Města a vlakem se vydali přímo do Brna. Přesedli na šalinu a ta je dovezla k cíli cesty. Ve čtyřech skupinách se odhodlali absolvovat jednu ze dvou únikových her. Na výběr byla Magie a Technika.

Deváťáci na paintballu v Olomouci

Datum konání: 6. 6. 2023

Třeťáci na třídním výletě

Datum konání: 6. 6. 2023

Třeťáci navštívili v úterý 6. června Pevnost poznání v Olomouci. Výlet se moc podařil a děti si přivezly domů spoustu zážitků:

Technické problémy odstraněny

Vážení rodiče, podařilo se nám vyřešit technický problém. Bakaláři opět fungují. Děkujeme za pochopení!

Cyklotrial

Minulý pátek 2. 6. se uskutečnil již tradiční závod s názvem Cyklotrial. Žáci od 5. do 9. třídy soutěžili v trojboji, který zahrnoval běh, plavbu na kánoi a jízdu na kole. Letošní ročník doplnili i závodníci ze ZŠ a MŠ Tupesy a  dále ZŠ a MŠ Buchlovice.

Hledáme kuchařku na zástup

Do školní jídelny naší Základní školy hledáme kuchařku nebo pomocnou kuchařku na zástup.

Exkurze třeťáků v Alucastu

Datum konání: 2. 6. 2023

Třeťáci se vypravili do provozu firmy Alucast Tupesy. Byla to jejich další meta na cestě objevitele. Prohlídka firmy byla velice zajímavá a všichni zaměstnanci byli vstřícní a trpěliví. Průvodkyně provozem dětem celý proces výroby podrobně vysvětlila a ukázala.

Dnes učí deváťáci

Datum konání: 1. 6. 2023

Naši deváťáci si v hodině výtvarné výchovy připravili pro prváčky tangramy a přinesli jim je ukázat. Naučili se skládat nejenom čtverec, ale i koně, strom, rybu, žraloka a spoustu dalších zajímavých obrázků.

PÉBÉČKO
Okresní kolo Pythagoriády