2. 6. Jarmil

Novější 1 3 55 110 164

Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024

Datum konání: 27. 5. 2024 - 31. 5. 2024

V týdnu od 27. 5. do 31. 5. se žáci páté třídy zúčastnili školy v přírodě. Výuka plná her, vědomostních a dovednostních stezek, turistiky a dalších aktivit, probíhala v krásné přírodě Hostýnských vrchů.

Atletické závody II. stupně

Čtvrteční den se nesl v duchu atletických závodů II. stupně. Mezi účastníky se objevily školy okolního mikroregionu tzn. ZŠ Boršice, ZŠ a MŠ Buchlovice, ZŠ a MŠ Osvětimany, ZŠ a MŠ Tupesy,  ZŠ Polešovice a ZŠ a MŠ Traplice.

Jak třeťáci společně se čtvrťáky zavítali do Kroměříže

Již od časného rána sluníčko hřálo a rozveselovalo tváře velehradských dětí čekajících na autobus.

Rock na vsi - 25 hvězdných let

Všechno mohl zkazit déšť, který ne, a ne ustat. Týdny příprav, nácviků, vyrábění by sice nepřišly nazmar, ale plán zněl jasně: Slavit 25 let od postavení naší nové budovy školy budeme venku. Je to zvláštní, ale do poslední chvíle jsme to nevzdávali a vyplatilo se nám to.

Bouldering - bezpečnost nade vše

Dnes byli žáci naší školy pozvání panem starostou k prohlídce nové dominanty školního atria - boulderingové (lezecké) stěny. Součástí prohlídky bylo i poučení o zásadách bezpečnosti, jež je třeba zachovávat v průběhu pohybu v jejím okolí.

Pozvánka na koncerty ZUŠ

Datum konání: 20. 5. 2024

Deváťáci na návštěvě HZS Uherské Hradiště

Žáci devátého ročníku navštívili v pátek 17. 5. 2024 stanici HZS v Uherském Hradišti. V průběhu exkurze se od mjr. Pavla Dudy dozvěděli, jak předcházet vzniku požárů, jakým způsobem se chovat ve chvíli, kdy k němu dojde, a jaké látky použít k hašení jednotlivých látek.

Deváťáci v soudní síni

Datum konání: 17. 5. 2024

Deváťáci se dnes účastnili v rámci výuky výchovy k občanství soudního jednání na Okresním soudě v Uherském Hradišti. Zažili jsme to, jak takové jednání vůbec probíhá, co vše mu předchází, a dokonce jsme byli přítomni i výslechu svědků.

Sportovní den ve Starém Městě

I letos jsme si užili sportovní dopoledne na Rybníčku ve Starém Městě. Různé sportovní kluby ze Starého Města i Uherského Hradiště prezentovali svá sportovní odvětví, připravili si poutavou ukázku, naučili nás základní techniku a nechali děti si sporty vyzkoušet.

Osvětim 2024

Ve středu 15. 5. 2024 se žáci deváté třídy opět vydali s již osvědčeným průvodcem, panem Pavlem Kočím, do polské Osvětimi. Zde navštívili Státní muzeum Auschwitz–Birkenau, kde se díky skvělému výkladu pana průvodce, Arkadiusze Markowského, dověděli spoustu nových informací.

Novější 1 3 55 110 164

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“