28. 4. Vlastislav

Zítra: Robert

Úvod > Kontakt > Aktuality > Závěrečné práce 2023

Závěrečné práce 2023

Ve čtvrtek 15. 6. 2023 se v hale naší velehradské základky konalo velké setkání, jehož iniciátory byli páťáci. Nechyběla ale ani paní ředitelka, jejich třídní učitelka, paní asistentky, rodiče, prarodiče a sourozenci.

Co bylo důvodem jejich setkání?

Stejně jako v předešlých letech tak i letos se v hodinách vlastivědy páťáci věnovali prezentacím, jejichž tématem byly jednotlivé kraje České republiky. A ty se rozhodli při tomto setkání prezentovat.

Velmi byste se však mýlili, kdybyste si mysleli, že se jednalo jen o předkládání obecných informací.

Páťáci si totiž založili vlastní cestovní kanceláře, pojmenovali je, ve výtvarné výchově jim vytvořili reklamy a v hodinách vlastivědy sestavili nabídku dvou zájezdů, včetně ubytování, stravy, dopravy a jednotlivých výletů. Nazapomněli provést ani kalkulaci ceny. Dokonce byli tak důkladní, že si v hodinách angličtiny osvojili slovní zásobu a fráze, které určitě použijí, pokud na svých cestách potkají cizince.

V hodinách slohu si zase vybrali z každého kraje jednu známou osobnost, se kterou vedli rozhovor nebo jí napsali dopis.

Celé odpoledne se neslo v přátelském duchu. Jedna prezentace střídala druhou a došlo i na několik rozhovorů v anglickém jazyce. Taktéž dopisy a rozhovor s Karlem Gottem sklidily u obecenstva úspěch.

Třešinkou na tomto "obřím dortu" bylo občerstvení, které děti s pomocí svých maminek připravily." Na stolech se objevil medovník, ovocné košíčky, domácí vdolečky a na dvacet různých pomazánek. K pití jste si mohli poručit třeba domácí bezovou limonádu a jablečný mošt.

Do slova a do písmene to byla sladká tečka na závěr školního roku.

A nezbývá než dodat, že na naše páťáky můžeme být opravdu pyšní!

IMG-20230616-WA0001.jpg       IMG-20230616-WA0005.jpg       IMG-20230616-WA0002.jpg

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět