27. 4. Jaroslav

Úvod > Kontakt > Aktuality > Předvánoční čas na ZŠ Velehrad

Předvánoční čas na ZŠ Velehrad

21.12.2023

Dnešní den jsme zahájili společným setkáním žáků naší školy, které bylo v režii žákovského parlamentu. Žáci jednotlivých tříd si pro nás připravili prezentace, jejichž prostřednictvím nás seznámili s hodnocením jejich společné půlroční práce, s tím, čím třídy žijí, se svými pestrými zážitky, adaptačními pobyty, dnem s SDH, vánočním pečením a mnoha dalšími. Prváčci své první vystoupení zvládli na výbornou a o sdělení zážitků z prvních měsíců na naší škole se postarala téměř celá třída! Každá třída na závěr také popřála svým originálním způsobem k Vánocům. Druháci přáli škole, aby se v novém roce vydařila oslava 25. výročí, holky ze 4. třídy přání „ať naše hvězda svítí“ zazpívaly a nejvíce nás pobavilo přání šesťáků, kteří přáli, ať nám cukroví nesní slepice :-)

Třeťáci nám nabídli ke koupi svoje zdařilé obrázky pejsků a výtěžek pošlou na psí útulek Jménem psa, z.s.

Na podzim se uskutečnil „Bobřík informatiky“ a úspěšným řešitelům byly předány diplomy a ocenili jsme je velkým potleskem. Ti, kteří dokázali nejlépe uplatiti svoje znalosti a dovednosti v oblasti informatiky byli Eliška Matějková, Vít Rozbroj, Jan Pelikán a Richard Oriabinec. Ještě jednou moc gratulujeme!

A na co se můžeme těšit v novém roce? Hned na začátku ledna bude opět spuštěn prodej školní kolekce oblečení. Informace k tomu ještě pošleme. A starší žáci se budou moct zapojit do soutěže v modelování pro 3D tisk a navrhnout pomůcku využitelnou ve škole. Hlavní cenou bude 3D tiskárna! Podrobná pravidla se žáci dozví v lednu, ale už teď mohou přemýšlet, s čím by se mohli do soutěže přihlásit.

Na závěr paní ředitelka poděkovala všem, kdo se zapojili do vánočního koncertu a dílniček, deváťákům za všechny aktivity, které připravili pro mladší žáky, a ocenila vydařené absolventské práce. Autorkou nejlepší práce byla Veronika Pailová, která za svoji výjimečnou práci na téma „modrotisk“ převzala z rukou ředitelky školy finanční odměnu. Moc gratulujeme!

V druhé části dne se v tělocvičně uskutečnil pingpongový turnaj pod vedením manželů Lukáše a Helči Vaňkových. Zapojili se žáci z prvního i druhého stupně a jak to všechno dopadlo, zveřejníme na našem Facebooku.

Ostatní žáci strávili se svými vyučujícími příjemný čas hraním deskových her, řešení hlavolamů a kvízů nebo procvičováním znalostí prostřednictvím iPadů.

Moc děkujeme za krásný společně strávený čas!

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti