22. 10. Sabina

Zítra: Teodor

Úvod > Kontakt > Aktuality

Seminář k polytechnické výchově

ONLINE SEMINÁŘE K POLYTECHNICKÉ VÝCHOVĚ se zúčastnila slečna vychovatelka z naší školní družiny. Součástí online semináře bylo dodání startovací sady dřevěných tovarů/komponentů na výrobu 4 výrobků.

Poslední únorový školní den v 1. třídě

Poslední den v měsíci je vždycky velice zvlášní. Každý měsíc píšeme Nemovi hodnocení, jak se mu ve škole dařilo, co mu šlo, co ho bavilo a v čem se chce zlepšit. To jsme udělali i dnes.

Každý jsme jiný....

Datum konání: 18. 1. 2021

... ale vzájemně se respektujeme.

Práce v Teams

Skupinová práce je jedna z možností výuky, kterou jsme v “běžném období” využívali i v naší škole. Nechceme o tuto aktivitu být ochuzeni ani při on-line výuce. Proto využíváme možnosti třídu během schůzky rozdělit. Nemyslíme tím skupiny, kdy jedna pracuje on – line a druhá má zadanou práci.

Ve znamení ptáčků

Od rána si naši prváci v každém kousku vyučování stále povídali o ptáčcích. Začalo to pohádkou "Jak byl špaček Véna líný", kdy se seznámili s novým písmenkem V.

Pátá třída jede!

Po projektové výuce, která propojovala vlastivědu a český jazyk a společným tématem bylo baroko, páťáci v hodině čtení vytváří leporelo vánoční pohádky "Podivná noc" od našeho rodáka Františka Kožíka. Učí se tak sestavit osnovu vypravování a současně tvoří obrázkovou osnovu.

Zábavná angličtina u druháků

Naši druháci mají hodiny angličtiny rádi. Učebnicí jazyka anglického je provázejí myšky Ruby a Spike a kocour Oto. Je jasné, že se vzájemně myšky a kocour "nemusí", a tak není nouze o úsměvné příběhy. Jeden z nich si druháci společně zahráli. Více fotografií najdete na jejich třídních stránkách.

Dnes učila v 7. třídě maminka Kristýna

Základy první pomoci. I to je součást učiva, které by měli žáci zvládnout v rámci výuky. 7. třída toto učivou probírala s pracovnicí záchranné služby a zároveň maminkou spolužačky. Jsme rádi, že dvouhodinovou přednáškou o základech první pomoci nám představila paní Kristýna Krysová.

Páteční projektový den ve fotografiích

Ještě dříve, než Vás seznámíme s aktivitami, které jsme společně zažili v pátek 4. října v naší škole, můžete zhlédnout několik fotografií, které Vám tento projektový den přiblíží. Voláme 112

Den plný pokusů

Datum konání: 2. 10. 2019

zažili žáci 8. třídy v hodinách chemie a fyziky díky Lukáši Králíkovi. Připravil sérii pokusů se suchým ledem - což je pevný oxid uhličitý o teplotě - 78,5 °C. Viděli vytváření mlhy, mražení a rozbíjení ovoce a zeleniny, vytváření bublin, stolní hokej a např. zpívající plech.

Stavíme budoucnost aneb inspirujeme se v přírodě
Učíme se hrát na boomwhackers
Atletický čtyřboj
Přírodovědný klokan