26. 7. Anna

Zítra: Věroslav

Úvod > Kontakt > Aktuality

Letošní loučení s družinou

Do konce školního rok zbývá ještě pár dní, ale my jsme ve školní družině slavili již dnes. Začátkem týdne děti výtvarně ztvárnily, jak si představují svou vysněnou dovolenou. Pak už si jen užívaly pěkného počasí.

Květen ve školní družině

Hurá! Už jsme zpět ve školní družině. Začátkem měsíce jsme ještě nemohli být spolu. Vše se v dobré obrátilo. Jsme zpět a moc si to užíváme. Zapojili jsme se do soutěže A. C. Stojanovi k narozeninám. A protože nás výtvarné činnosti baví, pustili jsme se ještě do tvorby barevných konviček.

Únor ve školní družině

Datum konání: 25. 2. 2021

Na začátku února si děti vyrobily zimní hvězdy. Poprvé si tak všichni vyzkoušeli práci s klovatinou, do které zapouštěli barvy. Společně jsme si povídali o sv. Valentýnu a jako překvapení jsme pro své blízké vyrobili přáníčko. Děti si tak vyzkoušely, jak nesnadné je udržet tajemství až do neděle.

Leden ve školní družině

Prvňákům a druhákům v lednu štěstí přálo a všichni se po Vánočních prázdninách opět setkali. V naší celoroční "hře" pokračujeme směle dál, a tak jsme se tentokrát vydali do říše šelem. O těchto velkých zvířatech jsme si nejen povídali, ale jsme i tvořili.

Školní družina zdobila stromeček

Datum konání: 7. 12. 2020

Dnešní odpoledne jsme se školní družinou strávili zdobením stromečku v přízemí naší školy. Paní vychovatelky na všechny děti bedlivě dohlížely a děti si zdobení velmi užily. Nahlédněte do galerie, jak hezky jim to šlo.

Září ve školní družině za námi

Datum konání: 1. 10. 2020

Hlášení ze školní družiny

Děti ve školní družině se na začátku ledna vydaly za Sněhurkou a sedmi trpaslíky. Toto "putování" jsme zahájili četbou knížek o Sněhurce z různých vydavatelství a hledáním odlišností jednotlivých příběhů. Společně jsme také na toto téma tvořili a podívali jsme se na starý animovaný film.

Ježíšek dorazil i do školní družiny

Datum konání: 20. 12. 2019

A protože děti ve družině od září krásně pracují, nadělil Ježíšek dárečky i jim. Poslední družinový týden v roce 2019 jsme si zpříjemnili poslechem vánočních písní a vytvořili jsme si krásnou předvánoční atmosféru. Děti si dárky užívají a mají velkou radost.

Kouzelníci

Datum konání: 15. 11. 2019

Během pátečního odpoledne jsme si s dětmi zahrály na „kouzelníky“. Aktivita začala už tím, že se děti musely pomocí násobilky rozdělit do pěti skupin. Děti měly za úkol poskládat obrázky čaroděje a čarodějnice, které byly rozstřihány na malé geometrické obrazce.

Slušné chování v "hlavní roli"

Když jsme se dětí zeptaly, co se jim vybaví, když se řekne slušné chování, mile nás překvapilo, kolik různých odpovědí se nám dostalo. Hned si to vyzkoušely na krátkých scénkách, které si připravily. Nejprve si vytvořily  kartičky se znaménky plus a minus.

Pasování na čtenáře
Konec školního roku