12. 5. Pankrác

Zítra: Servác

Úvod > Kontakt > Aktuality

Žáci přijatí k povinné školní docházce

V měsíci dubnu proběhl zápis do 1. ročníku. Do nové 1. třídy nastoupí ve školním roce 2021/22 23 prváčků. Na nové žáky se těší třídní učitelka Mgr. Kristýna Balounová. Výuka v nové první třídě bude v hlavních předmětech probíhat v tandemu. Znamená to, že v jeden okamžik budou ve třídě 2 vyučující.

Projekt vermikompostérů pokračuje

Datum konání: 7. 5. 2021

Při vermikompostování se využívá schopnosti žížal přeměňovat rostlinné zbytky na velmi kvalitní organické hnojivo. Tento projekt na naší škole začal již v roce 2017, kdy ve škole vznikly první vermikompostéry.

Vaření s bylinami

Už jste někdy pili smoothie z divoce rostoucích bylin, banánu a jablek? Nebo jedli smažené hlízy topinambur? Žáci 4. a 5. třídy si mohli takové pití a jídlo připravit s lektorkou workshopu Vaření s bylinami paní Mergetalovou.

Návrat žáků 2. stupně

V pondělí 10. 5. 2021 se v rotačním systému vrací žáci 2. stupně ZŠ. V naší škole se nejdříve vrací žáci 6. a 9. třídy. Další důležité informace naleznou rodiče v Bakaláři.

Další projektový úkol aneb Velehrad Nature Challenge

Sedmikráska a jejích sedm krás

V úvodu hodiny výtvarné výchovy zabrousili čtvrťáci do učiva českého jazyka, aby si vysvětlili, co znamená slovo složené. Pak následovala motivační hádanka na květinu, kterou budou kreslit. Tato květina je snad v každém trávníku a její slovo je složené.

Aktivity ve škole

Vyučující se společně s žáky zapojují do nejrůznějších aktivit i v této nelehké době. Dětem tak chceme zpestřit jejich výuku. Ve výtvarné výchově, češtině, ale i vlastivědě si připomínáme výročí A. C. Stojana a zapojili jsme se tak do soutěže pro děti s názvem A. C. Stojanovi k narozeninám.

Konzultace pro rodiče

Minulý týden probíhaly v naší škole on – line konzultace. Rodiče tak mohli reagovat na další slovní hodnocení práce žáků, které společně připravili vyučující. Hodnotila se čtvrtletní práce žáků, výuka, ale také jejich přístup ke školní práci.

Den Země

Během tohoto týdne se 4. a 5. třída zúčastnily v rámci Dne Země sběru odpadků v okolí školy. Žáci si sběr užili a za naplněné tašky odpadků, které nemají v přírodě co dělat, jim patří velké díky!

Zápis do 1. třídy v plném proudu

Po celý měsíc duben mohou rodiče zapsat své dítě do 1. ročníku naší školy. I když se letos zápis koná opět netradičně /děti nemohou plnit úkoly a projít si školu s vyučujícím/, připravily pro ně vychovatelky školní družiny pozdrav.

Projekt vermikompostérů pokračuje
Čestné prohlášení – Bakaláři