Naši žáci na velikonočním jarmarku

V sobotu 26. března se žáci 1. stupně zúčastnili velikonočního jarmarku v TC Velehrad. Páťáci potěšili zpěvem jarních a velikonočních písní a skladbičkami hranými na flétny a klávesy.

Po stopách zvěře s Veronikou Mergentalovou

Ve středu se prvňáčci vydali do lesa s paní Veronikou Mergentalovou, která pro ně připravila poutavé projektové vyučování o pobytových znameních zvířat v přírodě. Děti se naučily dívat v lese chytře kolem sebe a všímat si těch správných věcí a stopy zvířat si nakonec i odlily do sádry.

První krůčky s češtinou

I na naší škole se do výuky zapojily první ukrajinské děti. Kromě jejich práce v kmenové třídě se jim navíc každý den věnuje speciální pedagožka, školní psycholožka a asistentky. Výukou češtiny bychom jim chtěli usnadnit nejenom školní práci, ale také navázání kontaktu s vrstevníky.

O Koblížkovi - Kolobok

Pohádkový pátek byl tentokrát věnovaný motivu známému u všech slovanských národů, Koblížkovi.

Dnes učí (pra)rodiče

Datum konání: 16. 3. 2022

...aneb filcování s babičkou ve 2. třídě

Setkání s předškoláky

Přivítali jsme v naší škole předškoláky, tentokrát i s jejich rodiči. Tématem první letošní předškoličky bylo zednické a opravářské řemeslo. Děti se tak hravou formou seznamovaly s činnostmi, které ke škole patří.

Dějepisná olympiáda 2022

Ačkoliv jsme v letošním školním roce bohužel nestihli z časových důvodů zorganizovat dějepisnou olympiádu tak, abychom mohli postoupit do okresního kola, rozhodli jsme se vyzkoušet alespoň školní kolo. Tím spíš když žáci osmé třídy projevili vlastní zájem.

YPEF

Datum konání: 11. 3. 2022

V pátek se vybraní žáci 7. a 8. třídy zúčastnili přírodovědné soutěže s názvem YPEF = Young People in European Forests = Mladí lidé v evropských lesích. Žáci pracovali ve tříčlenných skupinách, kdy měli za úkol vypracovat test a praktický úkol ve formě poznávačky.

"Ulovili" jsme další knihovnu!

Datum konání: 10. 3. 2022

Stejně jako se hledají "kešky", tak my pátráme po knihovnách. Dnes se dětem z 1. a 2. třídy podařilo navštívit knihovnu BBB v Uherském Hradišti, pobočka Kasárna.

Tvoření ve školní družině

Na jedno odpoledne se školní družina proměnila v tvořivou dílnu. Děti si vyzkoušely malování pomocí barevných bublin. Nejlepší částí pro ně bylo foukání brčkem do kelímku, v kterém byl smíchán roztok jaru s barvou a vodou. Náramně si odpoledne užily a vytvořily téměř umělecká díla.

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“
Matematický klokan