Meziročníkové vyučování ve vestibulu školy

V pátek 16. února se ve vestibulu naší školy trochu netradičně vyučovalo. Žáci páté třídy si připravili meziročníkové vyučování na téma Lidské tělo. V roli učitelů prezentovali své výukové plakáty pro děti ze 3. a 4. třídy.

Divadelní čtvrtek ve 4. třídě

Čtvrtá třída letos opravdu jede. Ve čtvrtek 15. 2. 2024 se uskutečnil „Divadelní čtvrtek“, během kterého naši třídu navštívili žáci z druhé, třetí a páté třídy, aby zhlédli dramatizaci pohádky „Podivná noc“ od Františka Kožíka, na které děti se svými vyučujícími pracovaly celé dva měsíce.

Cestovatelský večer 2024

Datum konání: 13. 2. 2024

V úterý 13. února se v knihovně obce Velehrad cestovalo. Již tradičně připravila místní knihovna ve spolupráci se ZŠ Velehrad Cestovatelský večer. Večer plný krásných fotografií, zajímavostí a zážitků z dovolených a prázdninových cest si připravili žáci 4. a 5. třídy.

Okrskové kolo recitační soutěže 2024

Dnes 13. února 2024 se v budově Domu dětí a mládeže Uherské Hradiště „ŠIKULA“ v Uherském Hradišti konalo okrskové kolo recitační soutěže. Zúčastnili se ho všichni vítězové školního kola z první až páté třídy. Za vzornou reprezentaci naší velehradské základky jim patří velké díky.

Scénická čtení 2024

V pondělí 12. 2. 2024 do naší školy opět zavítal David Vacke se svými hereckými kolegy a oblíbeným scénickým čtením. Zábavně dětem první a druhé třídy přečetli úryvek z Pošťácké pohádky Karla Čapka.

Co je zdravé? Výukový program CEV Žabka

Co je zdravé. Tak se jmenoval program, se kterým přijela lektorka za našimi druháky a třeťáky.

Školní karneval 2024

Datum konání: 9. 2. 2024

V pátek 9. února se v naší škole uskutečnil tradiční školní karneval, který pro děti z 1. až 3. třídy a také pro předškoláky z MŠ Velehrad, připravili zástupci žákovského parlamentu.

Recitační soutěž 2024

Ve středu 7. února se v naší škole opět recitovalo. V učebně výtvarné výchovy se sešel celý první stupeň, aby se potěšil různým pojetím básní veskrze českých autorů. Mezi recitovanými autory nechyběli Jiří Žáček, Pavel Šrut, Oldřich Mikulášek nebo Miloš Kratochvíl.

Turnaj ve florbale

Dnes se výběr žáků 4. a 5. třídy zúčastnil florbalového turnaje v nedalekých Buchlovicích. Naši chlapci v základní skupině nepocítili hořkost porážky a postupně vyhráli všechny tři zápasy.

Nástrahy v kyberprostoru

Včera se žáci 6. a 7. třídy zúčastnili preventivního programu s názvem Nástrahy v kyberprostoru.

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“
Matematický klokan