18. 4. Valérie

Zítra: Rostislav

Globální problémy

Datum konání: 10. 6. 2022

Problematika globalizace se momentálně dostává do popředí většiny států, a to především jako potvrzení toho, že svět je vzájemně a neustále propojen. Téma globálních problémů bylo i tématem předmětu výchova k občanství v 7. třídě.

Škola v přírodě - Jestřabí 2022

Datum konání: 30. 5. 2022 - 3. 6. 2022

V týdnu od 30.5 do 3.6. se páťáci učili ve škole v přírodě. Školička se nacházela v malebné krajině Hostýnských vrchů v rekreačním středisku Jestřábí na Rusavě. Do školy v Jestřábí jsme se dopravili autobusem, vlakem a také jsme kousek šlapali pěšky.

Třídní výlet šesťáků

Datum konání: 31. 5. 2022 - 2. 6. 2022

V úterý 31. 5. společně s šesťáky jedeme na třídní výlet do oblasti Králického Sněžníku. Tentokráte s výhledem pěkného počasí. Dopoledne vyrážíme vlakem do St. Města pod Sněžníkem a odtud autobusem na naši základnu do Stříbrnic.

Noc ve škole

Datum konání: 3. 6. 2022

Ve škole to nikdy není napínavější než v noci. Druháci Vám to mohou potvrdit. Jednu noc totiž strávili ve škole. Nejlepší bylo, že byla škola jen pro ně. Předtím si ale ještě zahráli softball, který je nedávno naučila Františka, a pak se plížili Velehradem tak, aby je nikdo neviděl.

Zápis pro žáky z Ukrajiny

ZÁPIS do 1. ročníku pro cizince – žáky z Ukrajiny, kterým byla v ČR poskytnuta dočasná ochrana v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny.

Pohádková plavba první a třetí třídy

Všichni milovníci vodních sportů a radovánek se vzájemně zdraví přátelským pokřikem Ahóój. To jsme se naučili jako první. Posádky lodí plujících v opačném směru nás s úsměvem a mohutným máváním také z dáli zdravily.

Pozvánka na koncertík

Datum konání: 26. 5. 2022

ZUŠ Slovácko srdečně zve na koncert žáků, který se koná ve čtvrtek 26. května od 16.30 v Turistickém centru na Velehradě.

Osmáci na výletě

Datum konání: 19. 5. 2022

Ve čtvrtek 19. 5. jsme vyrazili na náš třídní výlet do Olomouce. Ze Starého Města jsme jeli vlakem do Olomouce, tam jsme přesedli na tramvaj, pak kousek pěšky a už jsme byli v cíli našeho výletu – v lanovém centru. Když jsme viděli výšku překážek, některým z nás ztuhl úsměv.

Vesmír

Všechno neznámé a neprobádané v sobě skrývá kouzlo tajemna. My, lidé, toho víme o vesmíru zatím jen velmi málo. V našem projektu jsme si např. na vlastní kůži mohli vyzkoušet, jak dochází k zatmění Slunce a Měsíce. Zajímavým tématem byla taky existence černé díry.

Hudební workshop Garage band

Datum konání: 16. 5. 2022

Zajímavý hudební workshop zažili žáci páté třídy. Vyzkoušeli si, jak se tvoří hudba pomocí aplikace Garage band v Ipadu. Ukázky různých činností, nahrávání hudebních nástrojů, rytmických doprovodů, basové linky i zpěvu, to byla náplň workshopu, který pro žáky připravil a zrealizoval pan Olbert.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti