První stupeň propojoval výuku

První říjnový týden se nesl v duchu propojení výuky ve všech předmětech, kterou spojovalo jedno téma. Prváci se věnovali poznávání přírody. A jaké by to bylo učení o přírodě mimo přírodu? A tak prváci každý den část výuky strávili v lese. Tam je čekal skřítek Podzimníček.

Září ve školní družině

V lese jó v lese na jehličí, teda vlastně ve školní družině. Letos bude našim tématem les a jeho obyvatelé. Převážnou část měsíce jsme trávili venku, jelikož nám počasí velmi přálo. Vyzdobili jsme si školní družinu a těšíme se na to, co nás ještě v letošním roce potká.

Erasmus+ KA 122

Po účasti v programu Erasmus +, Education to Action, naše škola uspěla v dalším programu Erasmu+ , klíčová akce K122, krátkodobé mobility s názvem Všichni společně tvoříme barevný svět.. V praxi to znamená, že naše škola během 14 měsíců uskuteční celkem sedm výjezdů.

Jak to fičí s hasiči

Dnešní den byl pro naši školu zcela pod taktovkou sborů dobrovolných hasičů z Modré, Velehradu a Salaše.

Atletické závody I. stupně v Polešovicích

Dnes se uskutečnil již 11. ročník atletického čtyřboje v Polešovicích. Našimi reprezentanty byli žáci prvního stupně. Závodilo se v disciplínách: běh na 50m, běh na 300m, skok daleký nebo skok z místa, hod kriketovým míčkem nebo hod medicinbalem. Doplňkovou disciplínou byla štafeta 4 x 150m.

Dopravní výchova ve 4. třídě

Dnes 25. září 2023 navštívili žáci čtvrté třídy Dětské dopravní hřiště v Uherském Hradišti. Zde probíhala výuka dopravní výchovy. Děti tak měly příležitost zlepšit své znalosti pravidel silničního provozu a také zdokonalit se v jízdě na jízdním kole.

IT Fitness Test 2023

Datum konání: 21. 9. 2023

Protože moderní informační a komunikační technologie (ICT) mají nezastupitelné místo prakticky ve všem, co děláme, připojila se naše škola k testování nazvaném „IT Fitness Test 2023 V4 a Ukraina — Digital Skills“. Cílem je otestovat a zmapovat úroveň digitálních dovedností žáků.

"Pestrá příroda" ve 4. ročníku

Datum konání: 21. 9. 2023

Motivační hrou žáků 4. ročníku je letos „Pestrá příroda“. A tak je napadlo, že by bylo skvělé do hodin přírodovědy přinést vlastní zvířátko a představit je svým spolužákům.

Atletické závody I. stupně

Včera se uskutečnily již tradiční atletické závody I. stupně. Žáci závodili v disciplínách běh na 50m, běh na 300m, skok daleký, hod medicinbalem a doplňková disciplína štafeta 4 x 150m. Soupeři našich reprezentantů byli závodníci z okolního škol mikroregionu tzn.

První letošní setkání v tělocvičně

Datum konání: 19. 9. 2023

V úterý 19.9. se uskutečnilo první společné setkání všech žáků a vyučujících v tomto školním roce.

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“
Matematický klokan