Základní škola Velehrad

27. 5. Valdemar

Zítra: Vilém
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Zápis do 1. ročníku 2021 aktuálně

Zápis do 1. ročníku 2021 aktuálněDatum konání:
22.3.2021
Datum ukončení:
30.4.2021

Vážení rodiče našich budoucích prvňáčků,

dle opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy si Vás dovoluji informovat o průběhu zápisu do 1. třídy pro školní rok 2021/2022. Zápis se týká dětí narozených od 1. 9. 2014 do 31. 8. 2015.

Zápisy se uskuteční v termínu od 19. dubna do 30. dubna 2021. S ohledem na epidemiologickou situaci bude zápis probíhat bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Ve dnech 20. 4. 2021 a 22. 4. 2021 od 14. 00 do 16. 30 lze dokumenty spojené se zápisem přinést osobně do školy, kde také můžete zrovna obdržet rozhodnutí o přijetí či odkladu.

Pro Vás a Vaše děti jsme připravili on – line setkání, kde bychom rádi zodpověděli Vaše případné dotazy. Pro děti připravíme on – line aktivitu, kterou povedou vyučující 1. stupně. Plánujeme dvě setkání před samotným zápisem. 30. 3. 2021 v 16. 00 setkání pro rodiče a ihned po tomto setkání /předpokládáme v 16. 30/ setkání dětí a vyučujících. 13. 4. 2021 od 16. 00 předškolička pro děti s vyučujícími. Pokud by v tento den již byly Vaše děti v mateřské škole, spojíme se s nimi dopoledne. Včas Vás budeme informovat.

Co musíte udělat Vy pro přihlášení na Předškoličku:

  • Stáhnout si do svých počítačů aplikaci Microsoft Teams – třeba zde - https://www.microsoft.com/cs-cz/microsoft-teams/download-app /pokud máte doma žáky naší školy, lze se připojit i přes jejich aplikaci a jejich e-mailovou adresu/
  • Pošlete co nejdříve Vaši e-mailovou adresu na adresu j.sukany@zsvelehrad.cz. My Vás přidáme do adresáře pro předškoličku a Vy obdržíte e-mail, že jste byli přidáni do skupiny Předškolička.
  • Pošleme Vám e-mail, jehož součástí bude odkaz na schůzku. Na ten už stačí jen v čase konání předškoličky kliknout a připojit, nejlépe 5 minut před schůzkou.
  • E-mail s odkazem na schůzku Vám pošleme den před konáním předškoličky.

Co musíte udělat pro samotný zápis:

Úplně nejdřív musíte vyplnit žádost o přijetí k základnímu vzdělávání a zápisový list pro školní rok 2021 – 2022. Oba dokumenty najdete v příloze e-mailu, ale také na stránkách školy www.zsvelehrad.cz na horní liště našeho webu, rubrika Zápis.

Jak můžete tyto dokumenty doručit do školy?

V době od 19. 4. do 30. 4. 2021:

  1. Poštou na adresu: ZŠ Velehrad, Salašská 300, 687 06
  1. E-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nestačí jen poslat prostý email!) na olbertova@zsvelehrad.cz
  1. Do datové schránky školy: 2hv3zys
  1. Osobním doručením do školy: Ve dnech 20. 4. 2021 a 22. 4. 2021 od 14. 00 do 16. 30 lze dokumenty spojené se zápisem přinést osobně do školy, kde také můžete zrovna obdržet rozhodnutí o přijetí či odkladu.

VE VŠECH UVEDENÝCH PŘÍPADECH BUDEME POTŘEBOVAT PROSTOU KOPII RODNÉHO LISTU DÍTĚTE.

Jak se dozvím, jestli dítě bylo přijato, pokud pošlu dokumenty poštou či elektronicky?

Poštou do 30 dnů od podání žádosti.

Jak postupovat, pokud budete pro své dítě žádat o odklad povinné školní docházky?

Úplně nejdřív musíte vyplnit žádost o odklad povinné školní docházky, najdete ji na www.zsvelehrad.cz na horní liště našeho webu, rubrika Zápis nebo jako přílohu tohoto e-mailu.

K žádosti je nutné přiložit další dva dokumenty:

Doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení.

Doporučující posouzení odborného lékaře, nebo klinického psychologa.

Školní družina

Pomůže nám, když spolu s žádostí o přijetí k základnímu vzdělávání a zápisovým lístkem vyplníte a pošlete (přinesete) také žádost o přijetí do školní družiny (pochopitelně jen tehdy, pokud o družinu budete mít zájem). Žádost najdete opět jako přílohu e-mailu.

Setkání s třídní učitelkou

Vážení rodiče, bude-li to jen trochu možné, pro Vaše děti a pro Vás ještě před samotným nástupem do školy připravíme společné setkání Předškoličku. Jediné, co při nejlepší vůli sdělit aktuálně nedokážeme, je datum tohoto setkání. Věříme, že v červnu to možné bude.

Prosím, neváhejte nás kontaktovat (nejen) v případě jakýchkoliv nejasností.

Děkuji za Vaši spolupráci a těším se na setkání s Vámi.

Mgr. Andrea Olbertová, ředitelka ZŠ Velehrad


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6
Pirátská plavba
Beseda s poslankyní Martinou Ochodnickou
7 8 9 10 11 12
13
Den plný zážitků v Kroměříži aneb Výlet 2. třídy
Páťáci v KOVOZOO
14 15
Výlet „Nebe a voda“
16 17
Deváťáci v soudní síni
18 19
20
Pozvánka na koncerty ZUŠ
21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2