25. 4. Marek

Zítra: Oto

Úvod > Kontakt > Aktuality > Workshop - DOMA A JINDE

Workshop - DOMA A JINDE

Ve středu 21. listopadu navštívily naši školu lektorky z organizace Post Bellum a provedly žáky osmého ročníku životem paní Evy Kalinové, dcery židovského textilního továrníka, a současně dějinami Československa v meziválečném období.

Chlapci a dívky měli možnost prožít postupnou proměnu společenské atmosféry třicátých let a poznat, jak se jejím vlivem měnil život mladé dívky Evy a jaké možnosti se před ní otvíraly v době, kdy se ve své vlasti už necítila bezpečně.

Žáci mohli zhlédnout několik unikátních záběrů zachycujících dějinné okamžiky 30. let 20. století a díky dramatizaci konkrétních úseků Evina života alespoň zvenčí nahlédnout do pocitů mladé Židovky.

Mohli si například prožít, jak se asi paní Eva cítila v roce 1938, kdy jí manžel oznámil, že druhý den odplouvá do Palestiny a pokud chce, může odjet s ním, ale nestihne se rozloučit s vlastní rodinou. Také si zažili plavbu na palubě lodi, kde bylo zoufale málo místa a cestující začala sužovat špína, nedostatek hygieny a všudypřítomné krysy….

Paním lektorkám velmi děkujeme a těšíme se na setkání při dalších workshopech.

Získali jsme první řidičský průkaz
Netradiční závody ke Dni dětí
Prvňáci v knihovně