29. 3. Taťána

Zítra: Arnošt

Úvod > Kontakt > Aktuality > Výukové programy Přírodovědného centra Trnka pro 1. a 5. třídu

Výukové programy Přírodovědného centra Trnka pro 1. a 5. třídu

22.11.2016

Dnes k nám do školy přijela paní Lenka Pavelčíková, pedagog volného času z Přírodovědného centra TRNKA při Domě dětí a mládeže Uherské Hradiště.

Dětem z první třídy vyprávěla o mravencích. Děti se o mravencích dozvěděly spoustu zajímavostí. Musely pak prokázat, co všechno si zapamatovaly, když se pomocí "pachových stop" rozdělily do týmů, které pak vytvořily plán mraveniště.

Páťáci se pak dozvěděli zajímavosti o hmyzu. Výukový program se jmenoval "Hmyz - mám se ho bát?"

Děti luštily rébusy, přiřazovaly k názvům hmyzu správnou fotku. Povídaly si o dokonalé a nedokonalé proměně hmyzu, o vývoji motýla, pod mikroskopem zkoumaly složené oko mouchy. Také si vyzkoušely svůj čich, hmyz potřebuje dokonalý čich, protože na dálku hledá - čichá tykadly svou partnerku.

Víte, že hmyz má dvě tykadla, tři části těla, čtyři křídla, pět očí a šest nohou? My, prvňáci i páťáci, to už víme!