16. 5. Přemysl

Zítra: Aneta

Úvod > Kontakt > Aktuality > Vaření s bylinami

Vaření s bylinami

Už jste někdy pili smoothie z divoce rostoucích bylin, banánu a jablek? Nebo jedli smažené hlízy topinambur? Žáci 4. a 5. třídy si mohli takové pití a jídlo připravit s lektorkou workshopu Vaření s bylinami paní Mergetalovou. Součástí tohoto netradičního vaření byl také sběr rostlin, zajímavé povídání o rostlinách, jejich účincích na zdraví člověka a využití při přípravě smoothie nebo čaje. Žáci si pod odborným vedením nasbírali do košíčků různé druhy bylinek a pak se šlo vařit. Zajímavá kombinace různých rostlin, banánu, jablek a datlového sirupu smíchaná v mixéru vypadala jako špenátová polévka. Takové smoothie chutnalo velmi originálně. Hlavním chodem byly  hlízy topinambur, žlutě kvetoucích rostlin, které můžeme spatřit také u nás na Velehradě. Žáci si hlízy očistili, oškrabali jako brambory a nakrájeli na plátky. Pak se jako brambůrky smažily na pánvi. Žákům se takové netradiční vaření moc líbilo a někteří dokonce pokračovali ještě doma a posílali fotografie svých výtvorů na WhatsApp. Velké dík patří paní Mergentalové, která touto aktivitou přispěla do projektu školního Ekoklubu.

FOTOGRAFIE Z WORKSHOPU

OUR DREAM HOUSE
MPP - zdravá výživa, poruchy příjmu potravy
Kdo mi to tady loupe perníček?
Divadelní workshop
Výlet do Chřibů
Výukový program v MŠ
Koncert žáků ZUŠ Slovácko
Přehazovaná
Jak se naučit první pomoc?
Ples 2022