29. 3. Taťána

Učíme se v souvislostech, zprávy ze 2. třídy

Terénní měření

Datum konání: 10. 1. 2024

I když původně plánovaná exkurze ČOV nakonec ze zdravotních důvodů neproběhla, provedli jsme plánovaná meteorologická a hydrologická měření v terénu pomocí digitálních čidel PASCO.

Motivační hra ve 2.třídě končí

Naše žáky z 1. stupně skřítek Hlaholníček provedl historií okolo Cyrila a Metoděje a seznámil je se stezkami, po kterých chodili Cyril a Metoděj. Druháci si zkusili psát hlaholicí, potom  pátrali po stopách Slovanů v muzeu a v lapidáriu.

Beseda v rámci MPP

Datum konání: 8. 6. 2023

Žáci 8. ročníku v rámci besed Minimálního preventivního programu debatovali o hodnotách, které jsou pro život podstatné a dělají jej smysluplným. Klíče, které odemykají dveře ke spokojenému životu, se pokusili nalézt společně s místním kaplanem, P. Jiřím Hebronem.

Den Země 2023

Datum konání: 21. 4. 2023

V naší škole jsme se také zapojili do oslav Světového dne Země, který se slaví každý rok 22. dubna. Tento den je věnován oslavě naší planety a zaměřuje se na to, jak ji můžeme ochránit a zachovat pro budoucí generace.

CYRILOMETODĚJSKÉ ZVONY VELEHRADSKÉ

Datum konání: 29. 3. 2023

O velehradských zvonech toho víme už mnohem více díky vynikající přednášce, kterou připravil náš absolvent a nyní maturant SGV David Vojáček se svými hosty. Díky tomu jsme si uvědomili, jak důležitou roli hrají zvony v naší kultuře a tradici.

Ve dvou se to lépe táhne - na druhém stupni

Datum konání: 21. 9. 2022

Dnešní den jsme strávili netradičně. Věrni heslu "víc hlav víc ví..." jsme absolvovali tandemovou výuku, v jejímž průběhu byl ve třídě přítomen ne jeden, ale hned dva vyučující a s nimi i pomocníci z řad žáků devátého ročníku.

MPP - zdravá výživa, poruchy příjmu potravy

Datum konání: 26. 4. 2022

Existují důležitá témata, se kterými je třeba se seznámit a diskutovat o nich . Mezi ně patří i zdravý životní styl a debata o správném pohledu na své tělo a sebepřijetí. V rámci prevence jsme se žáky 9. třídy absolvovali besedu o zdravém životnímu stylu, správné skladbě potravy a pitném režimu.

Celoroční hra třeťáků

Máme za sebou první pololetí školního roku a s ním i polovinu naší celoroční hry „Světem knížek“. Třeťáci se během ní seznámili s tvorbou již pěti známých českých ilustrátorů. Vědí něco o životě a díle Josefa Lady, Heleny Zmatlíkové, Ondřeje Sekory, Zdeňka Smetany a Radka Pilaře.

Domino v matematice

Co se stane, když se v osmičce hraje Domino?

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“
Matematický klokan