Úvod > Kontakt > Aktuality > Sobotní úspěch vlčat a světlušek ZŠ Velehrad

Sobotní úspěch vlčat a světlušek ZŠ Velehrad

19.5.2018
V sobotu 19. května se skauti ze skautského oddílu Modrá a současně žáci ZŠ Velehrad zúčastnili okresního kola skautské vědomostní a dovednostní soutěže „Závod vlčat a světlušek.“ V okresní konkurenci se neztratili a obsadili v dívčí kategorii první a třetí místo ze čtrnácti hlídek a v chlapecké kategorii páté místo z deseti hlídek.

V dívčí kategorii skončila na prvním místě družina Pomněnky ve složení: Dorota Pešlová, Lenka Bílková, Mariana Partyšová, Markéta Lužová, Kateřina Krysová. Další dvě Pomněnky, Vendula Točková a Klára Chytková, pomáhaly s organizací závodu.

Dále se na třetím místě umístila družina Veverky ve složení: Barbora Gottwaldová, Marie Lužová, Anna Lorencová, Jana Mergentalová, Laura Vaculová, Terezie Švecová, Lucie Skryjová a Adéla Skryjová.

V chlapecké kategorii obsadila páté místo družina Kamzíci ve složení: Antonín Slavík, Bernard Lapčík, Tomáš Sláma, Jakub Horáček, David Valenta, Šimon Kovařík a Ondřej Novák (posledně jmenovaný je ze ZŠ Staré Město).

Závod prověřil znalost zdravovědy, orientace a skautské a české historie, schopnost vyhledávat informace, řešit krizové situace, manuální zručnost, kuchařské dovednosti, umění rozdělávání ohně a ovládání kánoe. Ale především šlo o prokázání týmového ducha a dobré spolupráce.

A jako bonus obě dívčí družiny postupují do Krajského kola soutěže. Držme jim společně pěsti.

Experimentárium
Objevujeme ve 3. třídě - Pražské Jezulátko