19. 3. Josef

Zítra: Světlana

Novější 1 3 54 106 159

Badatelská výuka v přírodovědě

Dlouho očekávanou činností našich čtvrťáku byly tento týden pokusy v rámci výuky přírodovědy. Žáci poctivě přinesli zadané suroviny a pomůcky a vědecká činnost mohla začít! Když v PET láhvi zamrzne voda, bude ledu méně než vody, nebo naopak "naroste"?

Podmínky života na Zemi ve 3. třídě

Minulý týden se ve 3. třídě nesl v netradičním duchu. Projektový týden s názvem PODMÍNKY ŽIVOTA NA ZEMI přinesl soustu zajímavých činností, her i výzev.

Čtvrťáci v Archeoskanzenu

Ve středu se naši čtvrťáci vydali v rámci vlastivědy na cestu do minulosti vzdálenou od školy pouhých 10 minut chůze! V Archeoskanzenu Modrá se žáci ocitli v době Velké Moravy a mohli tak na vlastní oči vidět, jak se tenkrát žilo.

Knihovna v obležení

Datum konání: 13. 3. 2024

Prvňáčci se už mílovými kroky přibližují k okamžiku pasování na čtenáře. Ve slabikáři se otáčí stránka za stránkou a někteří z nich dokonce čtou  celé knížky pro děti. A tak nic nebrání tomu, aby mohl proběhnout slavnostní akt pasování.

Beseda s policií

Včera v rámci minimálního preventivního programu navštívila žáky 2., 5. a 8. třídy paní Šabatová, která pracuje jako preventistka na oddělení policie v Uherském Hradišti. Náplň byla v jednotlivých třídách různá. Žáci 2. třídy se například věnovali bezpečnému chování v provozu. Žáci 5.

Jak jsme v 1. třídě zkoumali lidské tělo

Celý týden se žáci 1. třídy věnovali lidskému tělu. Každý den byl zaměřený na jeho různé oblasti. V pondělí děti poznávaly části lidského těla. Ve skupinkách obkreslily tělo a do obrazu v lidské velikosti dopisovaly názvy jeho částí.

Učíme se v souvislostech, zprávy ze 2. třídy

Spolupráce pokračuje

Ve středu 28. 2. 2024 přišel mezi čtvťáky bývalý divadelní herec, režisér a ředitel Slováckého divadla pan Igor Stránský, který společně s Angelikou pracoval na přednesu básničky „Hrabě Drákula a Nováková z 3.C“ od Pavla Šruta. Naši školu navštíví znovu a tentokrát se bude věnovat celé čtvrté třídě.

Zápis do 1. ročníku 2024

Vážení rodiče budoucích prváčků,

Předškolička aneb Pojďme do ZOO

Datum konání: 27. 2. 2024

V úterý 27. 2. v odpoledních hodinách proběhla v naší škole předškolička – setkání předškoláků a jejich rodičů. Dětem se věnovali vyučující 1. stupně převlečení za žirafu, medvěda a tasmánského čerta.

Novější 1 3 54 106 159

Předškolička aneb Pojďme do ZOO