29. 3. Taťána

Zítra: Arnošt

Úvod > Kontakt > Aktuality > Pohádkový školní rok

Pohádkový školní rok

Prváky provází celým školním rokem české pohádky. Jejich úkolem je úspěšně splnit všechny úkoly týkající se vždy jedné pohádky a na konci měsíce si tak vysloužit písmenka do celoroční tajenky. Prolínají se napříč jazykem českým, matematikou, prvoukou, výtvarnou či hudební výchovou..

Podívejte se například na výtvarné pojetí pohádky O Budulínkovi, přijďte si poslechnout, jak dokážou naši prváci poutavě povyprávět třeba O veliké řepě. Není náhodou, že jsme si v hudební výchově poslechli dětskou operu Červená Karkulka... Popovídat si v hodinách prvouky o zajímavostech ze života vlka, psa, kočky,.. to je pro nás hračkou.. Prváci hravě zvládnou zapsat pohádkové slovní úlohy, dokonce je dokážou sami vytvořit. Poradí si i s obrázkovou osnovou pohádky Hrnečku vař!

V průběhu prvního pololetí pohádkového školního roku nás také navštívili šesťáci, kteří si pro nás připravili pantomimy těch nejznámějších lidových pohádek. Výsledky své práce si prváci postupně zakládají do složek a vytváří tak portfolia, která si mohou jejich rodiče v průběhu školního roku prohlédnout.

A v druhém pololetí čekají na prváky  další a další pohádky... Celoroční tajenka se pomalu, ale jistě plní písmenky, a i když zatím ještě není úplně jasné znění tajenky, děti se nevzdávají a  jiště dosáhnou jejího vyřešení !!!

Sebehodnocení žáků
Sebehodnocení žáků
Olympiáda z českého jazyka
Školní plavání