Základní škola Velehrad

Fulltextové vyhledávání

28. 9. Václav

Zítra: Michal
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Po stopách Slovanů

Po stopách SlovanůŽáci čtvrté třídy podnikli v rámci vlastivědy výpravu do minulosti. Zkoumali, jak se žilo v době Velkomoravské říše. Pracovali na třídním projektu s názvem Po stopách Slovanů. V rámci tohoto projektu navštívili Archeoskanzen v Modré, kde se dozvěděli o životě Slovanů, prozkoumali jejich příbytky, zjistili, jak se živili a jak žili. Vyplnili zde pracovní listy a vše zdokumentovali. Své fotografie a vědomosti pak použili do prezentace v PowerPointu. Vyzkoušeli si také slovanské písmo a napsali si svá jména v hlaholici. Namalovali slovanské opevněné hradiště a popsali jednotlivé stavby. Také si vyzkoušeli přípravu typického slovanského jídla placek, přesně podle receptu pana Slámy z Archeoskanzenu. Projekt se podařil a obohatil nás o nové vědomosti a dovednosti. Splnil očekávané výstupy pomocí metod zážitkové pedagogiky a propojení mezipředmětových vztahů.

 

Fotogalerie

 

 


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12
Adaptační kurz
13
Adaptační kurz
14
Adaptační kurz
15
Adaptační kurz
16 17 18
19 20 21
Ve dvou se to lépe táhne - na prvním stupni
Ve dvou se to lépe táhne - na druhém stupni
22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2