Základní škola Velehrad

15. 4. Anastázie

Zítra: Irena
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Po stopách Slovanů

Po stopách SlovanůŽáci čtvrté třídy podnikli v rámci vlastivědy výpravu do minulosti. Zkoumali, jak se žilo v době Velkomoravské říše. Pracovali na třídním projektu s názvem Po stopách Slovanů. V rámci tohoto projektu navštívili Archeoskanzen v Modré, kde se dozvěděli o životě Slovanů, prozkoumali jejich příbytky, zjistili, jak se živili a jak žili. Vyplnili zde pracovní listy a vše zdokumentovali. Své fotografie a vědomosti pak použili do prezentace v PowerPointu. Vyzkoušeli si také slovanské písmo a napsali si svá jména v hlaholici. Namalovali slovanské opevněné hradiště a popsali jednotlivé stavby. Také si vyzkoušeli přípravu typického slovanského jídla placek, přesně podle receptu pana Slámy z Archeoskanzenu. Projekt se podařil a obohatil nás o nové vědomosti a dovednosti. Splnil očekávané výstupy pomocí metod zážitkové pedagogiky a propojení mezipředmětových vztahů.

 

Fotogalerie

 

 


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
5 6 7
8 9
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti
10 11
Budou z nás hasiči?
12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5