Úvod > Kontakt > Aktuality > Okresní kolo matematické olympiády (2. stupeň)

Okresní kolo matematické olympiády (2. stupeň)

5.4.2016

Okresní kolo kategorií Z6 (6.ročník), Z7 (7. ročník) a Z8 (8. ročník) se konalo 5. dubna 2016 v ZŠ Staré Město.

V této soutěži mohli reprezentovat naši školu žáci, kteří svůj zájem o matematiku posunuli do vyšší úrovně a v domácí práci vyřešili minimálně čtyři úlohy z pěti v době od října do prosince loňského roku. Zadání jsou vždy mimořádně náročná a jejich vypracování vyžaduje určitou normu. Je nutné předepsané formátování, bezchybné a podrobné zapsání myšlenkových pochodů. Pokud žáci splní tento těžký a mnohdy komplikovaný úkol, mohou postoupit, pokud budou odbornou komisí vybráni, do okresního kola.

Úspěšní v první fázi byli tito žáci:

1. třída: David Vojáček
  2. třída: Kateřina Moudrá a Tereza Kremplová
  3. třída: Ester Machová a Zuzana Trávníčková ... a patří jim velké uznání.

Okresní kolo se začalo dopoledne a soutěžící měli na řešení úloh 2 hodiny čistého času. Za každou úlohu mohl soutěžící získat 6 bodů, úspěšným řešitelem se pak stal ten žák, který získal 9 a více bodů. Povolené pomůcky byly psací a rýsovací potřeby, školní matematické tabulky. Kalkulátory povoleny nebyly. Mobilní telefony musely být vypnuty.

V obtížné okresní konkurenci se David Vojáček stal úspěšným řešitelem. Gratulujeme! Získal 12 bodů z 18 možných a v celkovém pořadí obsadil 23. – 29. místo.

V kategorii Z7 se děvčata umístila na 20. a 23. místě, úspěšnými řešitelkami se však bohužel nastaly. Výsledky celé skupiny poukazují na velmi těžká zadání.

Kategorie Z8 pro nás také nebyla příliš úspěšná.

Všem účastníků soutěže však děkujeme za reprezentaci školy a přejeme jim mnoho úspěchů při jiných matematických kláních.