Úvod > Kontakt > Aktuality > Letíme na Mars

Letíme na Mars

23.6.2020

V jednom z přírodovědných témat týkajících se vesmíru měli žáci šesté třídy vybrat ideální posádku ze svých spolužáků, která by měla za úkol na pětileté misi hledat stopy života na Marsu. Neměli to vůbec lehké. Nejdříve museli zjistit, jaké formy života z naší Země se už do vesmíru dostaly, aby měli představu co je možné. Potom ten těžší úkol – každý z nich se stal ředitelem letu a měl po důkladném přemýšlení vybrat ideální posádku. Kritéria byla náročná. Museli se zamyslet, jaké vlastnosti musí splňovat každý člen posádky, jaké vlastnosti a schopnosti se hodí pro jednotlivé funkce členů posádky a jak by je otestovali. Toto všechno napasovat na své spolužáky a zodpovědně vybrat ty nejlepší, kteří budou zodpovědní za úspěch této mise. V návrzích na posádku se objevil každý žák ze třídy, holky často na pozici velitele, vědce a lékaře, ale po přesném součtu byla vybrána pro let tato sestava.

Velitel letu: Pavel

Vědec: Ondřej

Lékař: Bernard

Technik: Lukáš

Piloti: Tom, Jakub

Věříme Vám a vzhůru k Marsu.

Posádka 2.jpg

Nová školní kolekce 2023
CYRILOMETODĚJSKÉ ZVONY VELEHRADSKÉ
Gymnastický víceboj