Úvod > Kontakt > Aktuality > Kyberšikana aneb Seznam se bezpečně

Kyberšikana aneb Seznam se bezpečně

19.11.2020

Ve středu se naši páťáci poprvé seznámili s tématem "kyberšikana". Šlo o první ze série besed, jejímž prostřednictvím jsme začali realizovat náš nový Minimální preventivní program. Jeho cílem je komplexní rozvoj osobnosti každého z našich žáků, ke kterému bychom chtěli přispět prostřednictvím dlouhodobého vzdělávání, besed a diskuzí k nejrůznějším tématům z oblasti zdraví, financí a mezilidských vztahů.

Kyberšikana je - vzhledem k probíhající on-line výuce - téma veskrze aktuální. Prostřednictvím hraného klipu s názvem "Nebuď hater" jsme si objasnili, kdo je hater, co je kyberšikana, jaké má znaky, co má společného s šikanou a jak se jí bránit. Na modelovém příkladu jsme si poté ukázali konkrétní případ kyberšikany a jejích možných následků. Úkolem dětí pak bylo zamyslet se nad tím, jak by se zachovaly v případě, že by se staly svědky kyberšikany.

Kyberšikana 1[3].jpg Kyberšikana 4.jpg
Kyberšikana 6.jpg Kyberšikana 3.jpg

Získali jsme první řidičský průkaz
Netradiční závody ke Dni dětí