Novější 1 3

Pátá třída má tablo

Pátá třída má tablo. Proč? Definitivně se loučí s 1. stupněm. Odlétá ve svých balónech do vyššího patra. Po prázdninách z nich budou šesťáci. Tak šťastný let!

Dnes učí ve výtvarné výchově Eliška

Eliška Medková z 5. třídy chtěla své spolužáky naučit, jak si rychle a krásně ozdobit skleněnou vázičku, hrnek nebo svícen. Musela čekat devět měsíců, než svoje zkušenosti mohla předat. K vytvoření výrobku stačil lak na nehty, miska a trochu vody.

Kubistický portrét

Žáci 4. – 9. ročníku se ve výtvarné výchově seznámili s uměleckým směrem nazývaným kubismus a dílem zakladatele tohoto směru, španělským malířem Pablo Picassem. Při hře „Házej kostkou a maluj podle Picassa“, získali žáci dovednosti jednotlivých znaků toho umění.

Sedmikráska a jejích sedm krás

V úvodu hodiny výtvarné výchovy zabrousili čtvrťáci do učiva českého jazyka, aby si vysvětlili, co znamená slovo složené. Pak následovala motivační hádanka na květinu, kterou budou kreslit. Tato květina je snad v každém trávníku a její slovo je složené.

Den zvířat

Žáci si v hodinách výtvarné výchovy připomněli legendu o Františkovi z Assisi a Den zvířat, který slavíme 4. října. Kreslili a popisovali své domácí mazlíčky nebo zvířata, která mají rádi.

Výtvarné tvoření s letopočtem 2020

Letošní letopočet 2020 vybízí ke kreativnímu tvoření. Žáci druhého stupně si v hodinách výtvarné výchovy hráli s číslicemi letopočtu. Formou koláže tak vznikala zajímavá díla.

Tvoření na výtvarné soutěži

Žáci naší školy se zúčastnili dvou výtvarných soutěží. První vyhlásila policie ČR s tématem „Zpomal, prosím“. Do této soutěže putovaly dvě práce: „Cyklista“ (technika piktogramu) od P. Macka ze 6. třídy a „Nehoda“ od I. Stránského a S. a T. Šmídových ze 7. třídy.

Dnes učí ve výtvarné výchově Dorka a Lucka

Vánočním laděním se neslo tvoření šesťáků ve výtvarné výchově. Děvčata Dorka Pešlová a Lucka Panáčková si připravila pro své spolužáky námět prostorových sněhuláků, Mikulášů, sobů a jiných postaviček z ruliček od toaletního papíru. Práce děti bavila. Děvčatům patří díky za vedení hodiny.

Halloween ve výtvarné výchově

Čtvrtek 31. října se nesl ve výtvarné výchově v duchu Halloweenu. Do čtvrté a šesté třídy zavítal Duch. Připomněl všem tradice a zvyky tohoto svátku. Děti luštily halloweenskou křížovku a potom tvořily - dýně odkrývací technikou, kostlivce z vatových tyčinek, koláž kostlivce s pavučinou.

Partnerství prvňáčků a šesťáků

Paní učitelka Andrýsková motivuje své prvňáčky ve výuce pohádkami. Proto také partneři prvňáků, žáci šesté třídy, si pro ně připravili pohádkové vystoupení. Ti nejmenší nejprve prošli zlatou bránou do pohádek. Potom sledovali krátké ukázky pohádek a měli je poznávat.

Novější 1 3

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“