Základní škola Velehrad

25. 2. Liliana

Zítra: Dorota
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Informace ze školy nejen o způsobu hodnocení

Informace ze školy nejen o způsobu hodnoceníMilí rodiče

děkujeme Vám všem za školní práci, která se přesunula ze školy do Vašich domovů. Nastavení současných pravidel naší školy věnovat se opakování, upevňovat učivo probrané, neznámkovat, používat pouze formativní hodnocení a učit se v souvislostech je výuka, kterou nyní plníte s Vašimi dětmi doma. Současně jsou tyto postupy v souladu se školním vzdělávacím programem, který nám umožňuje přesouvat jednotlivá vzdělávací témata mezi ročníky. V neposlední řadě je důležitá i celková koncepce školy, která má v hledáčku zejména samostatné, kritické myšlení dětí, děti se mají učit komunikovat, řešit problémy, objevovat a právě nyní je doba, kdy se mohou naše děti od nás všech naučit mnoho věcí užitečných pro život.

Od 25. 5. se do školy vrátí část dětí z 1. stupně. Pro ostatní žáky nadále pokračujeme v započatém stylu výuky. Snažíme se o rozumnou míru, podporujeme kreativitu (pokud sledujete náš facebook, vidíte, jak úžasné věci dokážou Vaše děti s naší společnou podporou a pomocí vymyslet), nabízíme rychlou zpětnou vazbu. V mnohých třídách funguje online výuka s vyučujícími, kteří se spojují nejen s jednotlivci, ale také se skupinou žáků. „Přednášku“ přes počítač nepovažujeme za online výuku, tato spojení mají pro žáky a vyučující znamenat především podporu v těchto nelehkých dnech.Těm z Vás, kteří jste se na nás obrátili, jsme zapůjčili školní notebooky, abyste mohli pracovat na zadaných úkolech. Nedokonalé připojení však opravdu změnit nedokážeme.

Ministerstvo školství vydalo v minulých dnech vyhlášku, která upravuje způsob hodnocení žáků v tomto pololetí. Naše škola využije možnosti klasifikovat žáky školy ve všech předmětech na vysvědčení známkou. Podrobné informace se dočtete ve vyhlášce, kterou najdete v příloze této zprávy.

 

Vážení rodiče, společně s celým týmem oceňujeme Vaši pomoc, zapojení a komunikaci, nepřestáváme si toho vážit.

Andrea Olbertová, ředitelka školy

 

 Vyhláška


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31
Ples ZŠ Velehrad 2024 - oficiální videa
Společné pololetní setkání
1 2 3 4
5
Předškoláci, přijďte k nám do školy!
6 7 8 9
Školní karneval 2024
10 11
12 13
Cestovatelský večer 2024
14
Okresní kolo konverzační soutěže v AJ
15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3