29. 3. Taťána

9.10.2018
Datum ukončení:
11.10.2018

V minulém týdnu jsme my, vítězové soutěže Naše Česko, vyrazili na třídenní výlet na Vysočinu.

První den jsme zavítali do jihomoravského města Znojma, kde se na ostrohu nad městem vypíná bývalý pivovar, nyní se v jeho prostorách nachází muzeum, a rotunda sv. Kateřiny. Po návštěvě muzea jsme se odebrali do podzemí, kde jsme se dověděli spoustu zajímavostí ze života obyvatel starobylého města.

Odpoledne nás cesta zavedla ještě do moravské Versailles – Jaroměřic nad Rokytnou. Jak už jsme na našem facebooku prozradili, měli jsme příležitost složit okenní vitráže, obléci si pohádkové šaty, nasadit plesové masky, vyzkoušet středověké brnění nebo postavit se jako muž proti muži se zbraní v ruce.

Poté nám zbývalo ujet posledních pár kilometrů, které se neustále protahovaly díky spoustě objížděk, než jsme dorazili do místa našeho ubytování - Hotelu Pegas na Vysočině. Čekala na nás vyhřátá jídelna, výborná večeře a příjemné ubytování. Za péči o naše pohodlí jsme majitelům hotelu předali na konci pobytu diplom.

Druhý den před námi stála opět spousta nových zážitků. Navštívili jsme Soubor lidových staveb v Hlinsku. Průvodci si pro nás připravili programy o životě prostých lidí na Vysočině a o každodenním životě vojáků na frontách první světové války. Dále jsme zavítali do Žďáru nad Sázavou, kde jsme ke kostelu sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře museli zdolat nemálo schodů. A na cestě zpět nás autobus vysadil u Vysočina Arény, největšího biatlonového a lyžařského areálu v České republice. Dokonce jsme na střelnici nalezli několik prázdných nábojnic. Že by je tam zanechal Ondra Moravec či Martin Fourcade? Odtud nám zbývalo překonat pouhých 5 kilometrů a lesní cestou jsme dorazili zpět do našeho útočiště v hotelu Pegas. Ti vytrvalejší z nás stihli ještě uhrát fotbalový zápas.

Poslední den byl neméně perný. Nejprve nás paní průvodkyně na zámku Kunštát seznámila se způsobem života na středověkém hradě, poté jsme navštívili Sloupsko - šošůvské jeskyně, kde v době ledové našli úkryt neandrtálci. Poslední zastávku jsme udělali v zámku v Bučovicích, který nás překvapil svými nádhernými renesančními sály. A pak už nás s otevřenou náručí čekal Velehrad!

Výlet to byl vskutku náročný, avšak poznali jsme nová místa, nové lidi, ale také si protáhli svaly a strávili spolu hezký čas.

Fotogalerie najdete na stránkách jednotlivých tříd.

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“
Matematický klokan