Základní škola Velehrad

26. 9. Andrea

Zítra: Jonáš
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Exkurze Praha 8. třída

Exkurze Praha 8. třídaDatum konání:
21.11.2017

V úterý a ve středu jsme se s celou třídou a divadelním kroužkem vydali podívat do Prahy. Potom, co jsme přijeli, jsme šli vyzvednout lístky do Národního divadla na operu Maškarní ples. Když jsme poté vyjeli zubačkou na Petřín, někteří odvážlivci vystoupali na rozhlednu samotnou. Vyšli jsme 299 schodů! Jakmile jsme konečně slezli dolů, s radostí jsme všichni zamířili do Národního technického muzea. Měli jsme tady komentovanou prohlídku s výukovým programem v oddělení fotografie. Bylo tam šero, ale jinak to bylo velmi zajímavé. V muzeu bylo ještě mnoho dalších expozic např.  expozice tisku, astronomie, architektury, televize a techniky domácnosti. Když všichni začali mít hlad, tak jsme se přesunuli do kantýny technického muzea. Nejvíc se všichni těšili do Palládia na nákupy. A pak už jsme konečně šli na náš hostel, kde jsme se přichystali do Národního divadla a „rychlochůzí“ naší paní učitelky jsme přišli do divadla v rekordním čase, takže jsme stihli shlédnout druhý balkon, základní kámen a pohled ze střechy divadla. My jsme seděli v první galerii, první balkon, 4. a 3. řada uprostřed.

Druhý den jsme se po probuzení a snídani vydali na Pražský hrad, pak do Muzea Bedřicha Smetany, kde naše talentovaná spolužačka Karolína zahrála na klavír. Na oběd jsme šli opět do Palládia, kde jsme si dali zdravý oběd v Salaterii. Odpoledne jsme měli komentovanou prohlídku kostela Panny Marie Sněžné, dostali jsme se i na místa, na které by se při normální prohlídce člověk nedostal. Zpáteční cesta byla už ospalá, ale i tak dost hlučná. Celý výlet jsme si všichni moc užili a těšíme se, že se zase někdy někam podíváme.     

Fotogalerie


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29
ZUŠ SLOVÁCKO ZAHAJUJE
30 31 1 2 3
4 5
Adapťák šesťáků
6
Adapťák šesťáků
7
Adapťák šesťáků
8
Opět ptačí budky
9 10
11 12 13 14
Prvňáci a jejich adapťák
15 16 17
18 19
První letošní setkání v tělocvičně
20 21
"Pestrá příroda" ve 4. ročníku
IT Fitness Test 2023
22 23 24
25 26 27 28 29 30 1