29. 3. Taťána

Dnes učí (pra)rodiče

16.3.2022

...aneb filcování s babičkou ve 2. třídě

Stará řemesla jsou vždycky úžasná. A protože jsme si o práci, povoláních, i jak se co vyrábí, povídali, děti měly možnost pozvat do školy své blízké, aby nám nějaké povolání nebo řemeslo přiblížili.

Ondřejkova babička má velký koníček. Umí zpracovávat vlnu i srst zvířat a vyrábí z ní spoustu krásných věcí.

V naší škole nebyla poprvé. Ochotně a s láskou dětem často předvádí své umění.

A tak navštívila i naši třídu. Tentokrát jsme se od ní naučili techniku mokrého plstění.

Nejdřív jsme se ale s vlnou i srstí králíka a lamy seznámili, vlnu jsme česali, viděli jsme v akci vřeteno i kolovrátek, a pak jsme se už pustili do práce.

Mýdlo jsme omotali vlnou, namočili a pak hladili, dokud se vlna krásně nespojila. Trvalo to dlouho, bylo u toho hodně pěny a nejdůležitější byla jemnost a trpělivost.

Když se spojily všechny jmenované ingredience a také ochota paní Úrichové, každý si z vyučování odnesl speciální mýdlo, které bude po dlouhou dobu zdobit koupelnu.

Paní Úrichové patří velký dík a my se moc těšíme na další příležitost, kdy nám své řemeslo nebo povolání přiblíží některý další ochotný (pra)rodič.

Adaptační kurz
Ve dvou se to lépe táhne - na prvním stupni
Ve dvou se to lépe táhne - na druhém stupni
Futsalový turnaj v Boršicích