Základní škola Velehrad

19. 4. Rostislav

Zítra: Marcela
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Denbaya ...rytmus v tobě

Denbaya ...rytmus v toběDatum konání:
30.5.2016

Dnešní den zněly naší školou africké bubny. Děti všech tříd prvního stupně postupně trávily vymezený čas ve společnosti Jiřího Boudy. Jeho prostřednictvím proklouzly do tajů africké hudby, učily se vnímat rytmus celým tělem a pokoušely se rozvinout základní improvizační techniky.

Bubnování je předevšímdjembeIMG_3753.jpg záležitostí relaxační, ale i tvůrčí a energetizující.

 

A tady jsou postřehy dětí:

" V pondělí jsme měli bubnování. Pán tam měl nachystané různé nástroje, například djembe, rumbakoule atd. Nakonec jsme měli relaxační chvilku. Lehli jsme si na zem a představovali jsme si, že ležíme na pláži, a poslouchali jsme příjemnou hudbu. Nejvíce se mi líbila ta relaxační chvilka." 

                                                   Vendula Točková, 4. třída

Pan Jirka nám říkal: "Kdysi dávno lidi hráli i na sebe." Já jsem teda moc neposlouchal, protože jsem se díval na VELKÉ bubny. Potom jsme hráli na: sebe, plastové tyče, které připomínaly bambus. Když jsme hráli na djembe, připadal jsem si jak domorodec, který něco obětovává.

                                                   Jakub Hrabec, 5. třída

Včera jsme si zkoušeli hrát na některé hudební nástroje s Jiřím Boudou. Pak jsme se snažili složit i skladbu. Povedlo se nám to! Nakonec nám začal hrát na kalimba. Hrál ukolébavku. Líbilo se mi to!

                                                Kateřina Gottwaldová, 5. třída

Včera jsme byli na bubnování. Jako první jsme bubnovali na vlastním těle a poté jsme si říkali, jak vznikla hudba. Bambus vytváří pěknou melodii. Dále jsme hráli s rumbakoulemi, různými chrastítky. Pak jsme zkoušeli hrát na djembe a na bubny pro dva. Bylo to super. Byli jsme překvapeni, jak jde vytvořit melodii. Nakonec jsme si lehli a poslouchali hudbu kalimby - a měli směšné poznámky, například: "Zní to jako vyzvánění mojí babičky na telefonu."

                                                Ondřej Maňásek, 5. třída

Jiří Bouda - info

Fotogalerie


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
5 6 7
8 9
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti
10 11
Budou z nás hasiči?
12 13 14
15
Cyklistou bezpečně!
16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5