25. 4. Marek

Úvod > Kontakt > Aktuality > Den otevřených dveří v 1. třídě

Den otevřených dveří v 1. třídě

1.11.2022

Včera v odpoledních hodinách proběhl den otevřených dveří v 1. třídě. Prvňáčci tedy přivedli rodiče do školy, aby jim ukázali, co už se za ty dva měsíce společně naučili.

A že se bylo na co dívat. Nejprve ukázali, jaká výhoda je mít ve třídě dvě paní učitelky. Jedna skupinka hrála matematickou hru, druhá se zamýšlela nad šifrovaným matematickým bludištěm. Následně se skupinky i s oběma vyučujícími prohodily a každý prvňáček tak splnil oba úkoly.

Poté se začali věnovat českému jazyku. Jedna skupinka předvedla rodičům, jaká písmenka pomocí hmatu dokáží poznat. Druhá skupinka předvedla, jak funguje naše chytrá tabule, a s pomocí interaktivních cvičení počítali ve slovech slabiky. A opět se skupinky na úkoly vyměnily. Na závěr děti zazpívaly rodičům písničku, kterou si pro ně připravily.

Ale to nebylo vše. Překvapením pro rodiče byla návštěva nové environmentální učebny, která je vybavená novým moderním vybavením. Jak jsou mikroskopy propojené s tablety a jak se jich dá využít při výuce jim předvedl i p. učitel Škrášek. Děti si na závěr udělaly na tabuli společně podzimní cvičení.

Děti i rodiče si odpoledne užili a už se těší na další společný program v naší škole.

Futsalový turnaj v Boršicích
Celoroční hry startují
EXKURZE V ŽELEZÁRNÁCH
Návštěva z MŠ