19. 4. Rostislav

Zítra: Marcela

Úvod > Kontakt > Aktuality > Čtvrťáci a loutkové divadlo

Čtvrťáci a loutkové divadlo

V druhém pololetí se čtvrťáci s chutí vrhli na projekt o loutkovém divadlu a jeho dramatizaci.

Úplně na začátku jsme si vysvětlili, co je to divadlo, konkrétně tedy loutkové a přečetli si ukázku scénáře.

Poté jsme začali ve skupinkách v hodinách pracovních činností a výtvarné výchovy vytvářet loutky, kulisy a vyrábět vlastní loutkové divadlo.

Děti se pustily s vervou do práce. S pomocí vyučujících si ve skupinkách rozdělily role – kdo bude vyrábět divadlo, kdo namaluje kulisy, kdo vyrobí loutky, jaký materiál použijí. Od vyučujících obdržely potřebný materiál, připravily si pomůcky a společně pracovaly.

V hodinách slohu spolupracovaly na tvorbě scénářů. Na závěr všechny skupinky zahrály své představení mladším spolužákům v první a druhé třídě. Autoři nejzdařilejších divadel a scénářů si v pondělí 27. 6. 2022 vyzkoušeli, jak se odvedená práce líbí dětem v mateřské škole. Nakonec se ukázalo, že jejich práce nevyšla na zmar a i ti nejmenší z nás sdílejí jejich nadšení.

Klubík a čtvero ročních období

Kráska a zvíře, Červená karkulka

Červená karkulka podruhé, Začarovaný les, Perníková chaloupka

Loutková divadla ve školce