Úvod > Kontakt > Aktuality > Atletické závody v Polešovicích

Atletické závody v Polešovicích

16.9.2016

"16. září jsme jeli na atletické závody do Polešovic. Z naší školy tam jelo 16 dětí, dohromady se zúčastnilo 160 závodníků z deseti škol.

Ti byli rozděleni na kategorie 2. a 3. třída a 4. a 5. třída. Závodilo se v hodu kriketovým míčkem, v běhu na 50 a 300 metrů, skoku do písku a štafetě.

Naše škola získala jednu zlatou medaili, o kterou se zasloužil Šimon Mergental.

Po splnění disciplín jsme si vyzkoušeli různé soutěže. Bylo to super."

Šimon Mergental, Vojtěch Trávníček, Matěj Horka, 5. třída

Atletický čtyřboj

V pátek 16. září se naši prvostupňoví žáci zúčastnili Atletického čtyřboje, který pořádala ZŠ Polešovice. Soutěžilo se ve skoku dalekém, hodu plným nebo kriketovým míčkem, běhu na 50 m, běhu na 300 m a štafetách družstev. Každý ze zúčastněných prošel všemi disciplínami, což bylo hlavně pro naše nejmenší (čerstvé druháčky) docela náročné. Museli se poprat s trémou a prokázat velkou dávku odvahy i sebezapření, protože je kolem oběda už „bolely nožičky“.

Své síly přijelo poměřit více než sto dětských sportovců. Nejlépe z naší školy obstál žák páté třídy, Šimon Mergental, který si zaslouženě "vyzávodil" zlatou medaili bodovým součtem výkonů všech disciplín! Moc, moc, moc Šimonovi blahopřejeme a ostatním závodníkům velmi děkujeme za ochotu zúčastnit se a skvěle reprezentovat naši školu.

Gabriela Kohoutková

Startovní listina ZŠ Velehrad:

2. - 3. třída/ dívky: Viktorie Kromková, Anna Matějková, Terezie Švecová, Barbora                                         Gottwaldová

2. - 3. třída/ chlapci: Matěj Špičák, Petr Sonntag, Petr Macek, Tomáš Sláma

4. - 5. třída/ dívky: Terezie Hollá, Klára Chytková, Eliška Suchánková, Vendula Točková

4. - 5. třída/ chlapci: Ondřej Zelený, Matěj Horka, Šimon Mergental, Vojtěch Trávníček