Úvod > Kontakt > Aktuality > Aktuální informace k přijímacímu řízení pro školní rok 2017-2018

Aktuální informace k přijímacímu řízení pro školní rok 2017-2018

ZÁKLADNÍ INFORMACE K PŘIJÍMACÍMU ŘÍZENÍ PRO VYCHÁZEJÍCÍ ŽÁKY /2016 - 2017/

Na naší škole dostanou žáci v den pololetního vysvědčení 2 x tiskopis přihlášky /ke stažení také na www.zkola.cz/ s vyplněnými osobními údaji a potvrzeným prospěchem. V průběhu měsíce února doplní na přihlášku obě školy, na které se hlásí, jejich pořadí je na obou přihláškách stejné. Podle požadavků jednotlivých škol se  doplňuje i platné lékařské potvrzení. Součástí přihlášky může být i aktuální vyšetření z pedagogicko-psychologické poradny.

Přihlášku je nutné odevzdat na jednotlivé školy do 1.března 2017 /osobně, poštou/.

Pozvánku k přijímacím zkouškám obdrží žák nejpozději 14 dní před jejich konáním.

Žáci si mohou podat až dvě přihlášky.

U maturitních oborů  od letošního školního roku nastává povinnost tzv. jednotné přijímací zkoušky, jež se koná formou písemného testu z Českého jazyka a literatury a Matematiky. Přípravu zadání testů jednotné zkoušky, jejich distribuci, zpracování a hodnocení výsledků testů zajistí Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (Centrum)/

1.termín jednotných přijímacích zkoušek je 12.duben – 1.škola na přihlášce

2.termin jednotných přijímacích zkoušek je 19.duben2.škola na přihlášce

Pro obory s výučním listem je termín zkoušky v rozmezí 22.-30.duben.

Žáci tedy vykonávají zkoušku 2x, poté se jim započítává úspěšnější verze.

Kromě toho může ředitel vyhlásit i tzv.školní přijímací zkoušky, které se nekryjí s termínem jednotné přijímací zkoušky, a to v termínu 12.-28.4.

Kritéria hodnocení přijímacího řízení zveřejňuje ředitel do konce ledna. Úspěšnost při jednotné přijímací zkoušce se na celkovém hodnocení podílí nejméně 60%, prospěch na konci 8.tř a v 1.pol. 9.tř. a účast na soutěžích, olympiádách, které mají vztah ke zvolenému oboru – doporučujeme sledovat webové stránky dané střední školy, může se lišit.

Výsledky zveřejňuje ředitel školy na svém webu, nejdříve však dva dny po vyhodnocení jednotné přijímací zkoušky a zapracování do celkového hodnocení dle stanovených kritérií – po 22.dubnu.

Poštou obdrží žáci pouze rozhodnutí o nepřijetí. Proti tomuto se lze odvolat do tří pracovních dnů.

V průběhu měsíce března obdrží žáci tzv. zápisový lístek, kterým žák potvrzuje svůj úmysl vzdělávat se na dané střední škole, odevzdávají jej do 10 dnů od oznámení o přijetí. Lze jej uplatnit jen jednou a nelze jej vzít zpět /toto se netýká případu, kdy byl žák přijatý až na základě odvolání a uplatnil jej mezitím na jiné škole/.

V případě, že se žák na přijímací zkoušky nedostaví, zasílá do tří dnů omluvu k rukám ředitele stř. školy.

Veškeré úplné a aktualizované informace naleznete na www.zkola.cz-Přijímací řízení /kompletní nabídka středních škol, kalendář dnů otevřených dveří, požadavky k přijímacímu řízení, event. druhé kolo přijímacího řízení …/

Z výše uvedených důvodů doporučuji také často navštěvovat webové stránky škol, o které mají žáci zájem.

Pozn.: výše uvedené informace se netýkají maturitních oborů s talentovou zkouškou

V případě nejasností mě můžete navštívit ve škole během konzultačních hodin

středa 11.25-12.20

pátek   11.25-12.20 /nebo kdykoli po předchozí domluvě/