Základní škola Velehrad

19. 5. Ivo

Zítra: Zbyšek
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Adaptační pobyt 4. a 6. třídy

Adaptační pobyt 4. a 6. třídyV druhém týdnu nového školního roku vyrazili žáci čtvrté a šesté třídy na adaptační pobyt, jehož cílem je vzájemné poznávání a stmelování kolektivu žáků s novými třídními učitelkami.

Zavítali jsme do krásných koutů České republiky a myslíme si, že jsme si to všichni parádně užili.

Během našeho pobytu jsme si vytvořili pravidla své třídy, zahráli si spoustu her a poznali krásy místní krajiny.  

Mimoto jsme absolvovali také několik výukových programů jako Příhody lišky Bystroušky, Faunu Moravy, Od stromu až k domu (o stavění domků na Vysočině v minulých dobách) či se zaposlouchali do místních pověstí, které nám povyprávěla paní Ilona Vojancová. Poslední den jsme navštívili brněnské muzeum Anthropos, kde jsme se opravdu nechali okouzlit Afrikou. Ochutnali jste někdy plody baobabu? My už ano!

 

Ovšem největší vrchol celého výletu na nás ještě čekal. Po skvělém obědě jsme náš autobus zanechali na parkovišti u propasti Macocha. Odtud jsme sešli po modré turistické značce až k Punkevním jeskyním. Těmi jsme za přítomnosti průvodců sešli až na dno zmiňované propasti a pak jsme na lodičkách dorazili k východu z jeskyní. K autobusu jsme se nechali vyvézt místní lanovkou!

 

Domů jsme dorazili unavení, avšak šťastní a spokojení!

Už teď se těšíme na další společné výlety.

 

Fotogalerie


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6
Pirátská plavba
Beseda s poslankyní Martinou Ochodnickou
7 8 9 10 11 12
13
Den plný zážitků v Kroměříži aneb Výlet 2. třídy
Páťáci v KOVOZOO
14 15
Výlet „Nebe a voda“
16 17
Deváťáci v soudní síni
18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2