Základní škola Velehrad

Fulltextové vyhledávání

22. 5. Emil

Zítra: Vladimír
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Adaptační pobyt 4. a 6. třídy

Adaptační pobyt 4. a 6. třídyV druhém týdnu nového školního roku vyrazili žáci čtvrté a šesté třídy na adaptační pobyt, jehož cílem je vzájemné poznávání a stmelování kolektivu žáků s novými třídními učitelkami.

Zavítali jsme do krásných koutů České republiky a myslíme si, že jsme si to všichni parádně užili.

Během našeho pobytu jsme si vytvořili pravidla své třídy, zahráli si spoustu her a poznali krásy místní krajiny.  

Mimoto jsme absolvovali také několik výukových programů jako Příhody lišky Bystroušky, Faunu Moravy, Od stromu až k domu (o stavění domků na Vysočině v minulých dobách) či se zaposlouchali do místních pověstí, které nám povyprávěla paní Ilona Vojancová. Poslední den jsme navštívili brněnské muzeum Anthropos, kde jsme se opravdu nechali okouzlit Afrikou. Ochutnali jste někdy plody baobabu? My už ano!

 

Ovšem největší vrchol celého výletu na nás ještě čekal. Po skvělém obědě jsme náš autobus zanechali na parkovišti u propasti Macocha. Odtud jsme sešli po modré turistické značce až k Punkevním jeskyním. Těmi jsme za přítomnosti průvodců sešli až na dno zmiňované propasti a pak jsme na lodičkách dorazili k východu z jeskyní. K autobusu jsme se nechali vyvézt místní lanovkou!

 

Domů jsme dorazili unavení, avšak šťastní a spokojení!

Už teď se těšíme na další společné výlety.

 

Fotogalerie


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25
OUR DREAM HOUSE
26
MPP - zdravá výživa, poruchy příjmu potravy
Kdo mi to tady loupe perníček?
Divadelní workshop
27
Výlet do Chřibů
28 29 30 1
2
Výukový program v MŠ
3
Koncert žáků ZUŠ Slovácko
4 5 6 7 8
9 10
Přehazovaná
11
Jak se naučit první pomoc?
12 13 14
Ples 2022
Ples
15
16
Hudební workshop Garage band
17 18
Atletické závody II. stupně
19 20
Sportovní dopoledne na Rybníčku
21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5