ZÁKLADNÍ ŠKOLA

Telefon 572 571 157
Emailinfo@zsvelehrad.cz

Aktuality > Projekty > Rodilí mluvčí do škol - projekt

Rodilí mluvčí do škol - projekt

Rodilí mluvčí do škol - projektOd února tohoto roku je naše škola zapojena do projektu „ Rodilí mluvčí do škol -  zvyšování jazykové vybavenosti žáků základních škol pomocí rodilých mluvčích a zapojení do mezinárodních projektů“financovaného z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. Každý čtvrtek k nám do hodin angličtiny dochází britský občan Chris Odiase, působí zde jako tzv. Teaching assistant a zaměřuje se zejména na rozvoj praktických řečových dovedností žáků. Ti se vždy v předcházejících hodinách na jeho přítomnost připravují, aby se v kontextu s probíranou látkou / tématem, gramatickým okruhem/ zaměřili zejména na konverzaci. V kontaktu s ním jsou odkázáni sami na sebe, musí hledat způsob, jak si vykomunikovat případné nejasnosti ve slovní zásobě, dotázat se na doplnění informací. Vyučující zde vstupuje do procesu jen minimálně, spíše žáky stimuluje, navádí správným směrem k formulování dotazu, správnému vyjádření.

Na následujících fotografiích můžete vidět Chrise v procesu výuky. Snažila jsem se vždy krátce vyjádřit, o jakou aktivitu se v dané třídě jednalo. Děti na jeho přítomnost reagují velmi dobře, v jejich chování nezaznamenávám téměř žádný ostych a současně respektují i jeho přirozenou autoritu.

Class 6

Žáci si přinesli do výuky fotografie svých blízkých, jejich úkolem bylo dotyčné představit, popsat jejich vzhled, oblečení, co na obrázku dělají a mluvit o jejich zálibách, denních zvyklostech atd. /using present simple, present continuous, vocabulary: daily routines, free times activities, likes x dislikes…/

Class 7

Žáci mluví o svých posledních prázdninách, kde byli, co dělali /using past simple regular/irregular verbs, prepositions of place, vocabulary: holidays, travelling…/