Základní škola Velehrad

Fulltextové vyhledávání

18. 11. Romana

Zítra: Alžběta
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Projekty > Paměťové instituce

Paměťové instituce

 

 Ve školním roce 2017/18 a 2018/19 se naše škola účastní projektu MŠMT „Vzdělávací programy paměťových institucí.“
Cílem projektu je ověřit vliv zážitkové pedagogiky na zvýšení kvality výuky společenskovědních předmětů
na ZŠ.V průběhu školního roku se díky projektu budou moci žáci I. a II. stupně vybraných ZŠ zúčastnit zdarma vzdělávacích programů, které nabízejí vybraná česká muzea a památníky.

 

 V rámci ověřovacího projektu "Paměťové instituce" jsme navštívili:

 

Školní rok 2017/18

1. pololetí 

1. a 2. tř. Brno 1. prosince 2017 - Technické muzeum  - programy "Ulička řemesel" a "Technická herna"

3. a 5. tř. Brno 19. prosince 2017 - Moravské zemské muzeum - Dietrichsteinský palác

4. tř. Praha 14. listopadu 2017 - Národní technické muzeum

4. a 5. tř. Uh. Hradiště 6. prosince 2017 - Moravské zemské muzeum - Centrum slovanské archeologie

6. tř. Praha 2. listopadu 2017 - Národní muzeum - Nová budova Národního muzea - Archa Noemova

7. tř. Praha 8. prosince 2017 -  Národní technické muzeum – programy Technika v domácnosti, Doprava

6. a 7. tř. Brno 14. prosince 2017 - Moravské zemské muzeum - Anthropos

8 .tř. Praha 21. - 22. listopadu 2017 - Národní technické muzeum - program Fotografie , Muzeum Bedřicha Smetany - pořad o Bedřichu Smetanovi s hudebními ukázkami

9. tř. Brno 16. listopadu 2017 - Mendelianum - Atraktivní svět genetiky, Dietrichsteinský palác - Svět nerostů a hornin, jejich význam pro člověka

 

2. pololetí

3. , 6. a 8. tř. Tábor 2. - 4. května - Památník Bible kralické, Zámek Budišov, Husitské muzeum v Táboře - lektorské programy: Objevujeme muzeum, Neporazitelní husité a Boží bojovníci, Zámek Vrchotovy Janovice 

2. a 4. tř., 6. června - Moravské zemské muzeum - pavilon Anthropos v Brně

7. tř. Praha  21. - 22. června - Národní technické muzeum - program Architektura, stavitelství a design, Nová budova Národního muzea - Archa Noemova - program Zvířata nad propastí

 

Školní rok 2018/19

1. pololetí

3., 7., 9. tř. Exkurze Vysočina 9. - 11. 10. 2018 - Národní zemědělské muzeum - Expozice pivovarnictví, Zámek Jaroměřice nad Rokytnou (lektorské programy - Zahrada jako obraz ráje, Zaniklý svět barokní každodennosti), Soubor lidových staveb Vysočina, Betlém Hlinsko (lektorské programy: Betlém školám, Za císaře pána! Na frontách 1. světové války), Zámek Kunštát (Interaktivní expozice Život na středověkém hradě), Zámek Bučovice (lektorské programy: Reprezentační sály hravě, Moravský aristokrat v labyrintu světa)

8. tř. Olomouc 20. 11. 2018 Muzeum umění v Olomouci  (vzdělávací program - Je to ještě umění?)

4. a 5. tř. 7. 12. 2018 Uherské Hradiště - MZM - Centrum slovanské archeologie (vzdělávací program - Sv. Cyril a Metoděj a počátky křesťanství na Moravě), Brno - MZM - Dietrichsteinský palác (vzdělávací program Svět nerostů)

2. pololetí

7. a 8. tř. Exkurze Praha 16. - 17. 4. 2019 - České muzeum hudby (výukový program Gotika na vlastní kůži), Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur (výukový program Kultury Jižní Ameriky), Nová budova Národního muzea (výukový program Jak se žilo za Keltů? + archeologický workshop)

 

 Školní rok 2019/2020 1.pololetí

4. a 6. třída  Exkurze Brno - Vysočina 10. - 12. 9. 2019 - MZM, Památník Leoše Janáčka 

(výukový program Příhody lišky Bystroušky), MZM, Biskupský dvůr (Fauna Moravy), Soubor lidových staveb Vysočina, Betlém Hlinsko (Povídky, pověsti a vyprávění, Jak se dříve stavělo aneb Od stromu až k domu), MZM, Pavilon Anthropos (výukový program Okouzlení Afrikou)

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5
Čarujeme obrazce - ŠD
6
Dušičkové období
7
Turnaj kouzelníků ve školní družině
8
Cestovatelé v 8. třídě
9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1