16. 4. Irena

Zítra: Rudolf

MasterChef v 5. třídě

V rámci pracovních činností jsme v 5. třídě uspořádali soutěž v přípravě palačinek. Po vzoru televizního soutěžního pořadu MasterChef jsme v pěti skupinách připravovali nejlepší palačinky.

Pohádkový pátek nebo kreativní výtvarka

Žáci z 1. třídy s paní učitelkou začali páteční výuku příběhem o chytré kmotře lišce a jitrnicích z knihy O chytré kmotře lišce. Pohádku si přečetli a poté zdramatizovali. Viděli i pohádku Naše paní liška, poslechli si a zazpívali operku Z. Svěráka Budulínek.

Florbalový turnaj ČEPS cup

Datum konání: 26. 1. 2022

Také v letošním roce se žáci prvního stupně zúčastnili florbalového turnaje základních škol. V konkurenci dalších čtyř škol z Huštěnovic, Kudlovic, Ostrožské Nové Vsi a Uherského Ostrohu vybojovali nakonec třetí místo. Klukům za reprezentaci školy děkujeme.

Na výstavách

Když se sladké spojí se zábavou...

Děti z první až třetí třídy se nechaly provést výstavou perníků a výstavou retro hraček v Turistickém centru Velehrad. Zjistily zajímavosti o historii a výrobě perníku a zamilovaly se do hraček svých maminek a babiček.

Angličtina hrou

Formou zábavného kvízu Kahoot si žáci 3.třídy ověřili své znalosti z angličtiny. Důležitá byla nejenom správnost, ale také rychlost odpovědi, spolupráce se spolužákem a osvojení si práce s iPadem. Už nyní se těšíme na další kolo kvízu!

Reklama v 7. třídě

Datum konání: 18. 1. 2022

Reklama je všude kolem nás – kamkoli se přemisťujeme, v kině, doma, když se díváme na TV, čteme časopisy, noviny nebo i knihy, když posloucháme rádio či brouzdáme po internetu. Téměř nikde se nevyhneme ani tzv. skryté reklamě – všude na nás působí média.

Lyžařský výcvik

Konečně! Po dvou letech jsme opět vyrazili sjíždět svahy našich hor, konkrétně ty na Dolní Moravě.

Zeměpisná vycházka

Datum konání: 12. 1. 2022

Dnes jsme se s žáky 6. třídy vypravili na zeměpisnou vycházku do Chřibů. Konkrétně do oblasti Brda – nejvyššího vrcholu Chřibů. Cílem byly zajímavosti zdejší oblasti. Nejednalo se tak pouze o vycházku zeměpisnou, ale došlo k propojení hned několika předmětů.

Angličtina venku

Zimní slovíčka se nejlépe učí v zimních podmínkách, a tak prvňáčci s paními učitelkami vyrazili ven a naučili se je naživo v terénu.

Tři králové

Datum konání: 7. 1. 2022

Ve čtvrtek prošli školou tři králové pod vedením pana učitele Pospíšila a v pátek v rámci Pohádkových pátků vinšovalo naší škole procesí prvňáčků.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti