19. 4. Rostislav

Zítra: Marcela

Beseda s policií

Včera v rámci minimálního preventivního programu navštívila žáky 2., 5. a 8. třídy paní Šabatová, která pracuje jako preventistka na oddělení policie v Uherském Hradišti. Náplň byla v jednotlivých třídách různá. Žáci 2. třídy se například věnovali bezpečnému chování v provozu. Žáci 5.

Jak jsme v 1. třídě zkoumali lidské tělo

Celý týden se žáci 1. třídy věnovali lidskému tělu. Každý den byl zaměřený na jeho různé oblasti. V pondělí děti poznávaly části lidského těla. Ve skupinkách obkreslily tělo a do obrazu v lidské velikosti dopisovaly názvy jeho částí.

Učíme se v souvislostech, zprávy ze 2. třídy

Spolupráce pokračuje

Ve středu 28. 2. 2024 přišel mezi čtvťáky bývalý divadelní herec, režisér a ředitel Slováckého divadla pan Igor Stránský, který společně s Angelikou pracoval na přednesu básničky „Hrabě Drákula a Nováková z 3.C“ od Pavla Šruta. Naši školu navštíví znovu a tentokrát se bude věnovat celé čtvrté třídě.

Zápis do 1. ročníku 2024

Vážení rodiče budoucích prváčků,

Předškolička aneb Pojďme do ZOO

Datum konání: 27. 2. 2024

V úterý 27. 2. v odpoledních hodinách proběhla v naší škole předškolička – setkání předškoláků a jejich rodičů. Dětem se věnovali vyučující 1. stupně převlečení za žirafu, medvěda a tasmánského čerta.

Sopka nejen při výuce zeměpisu

Datum konání: 25. 1. 2024

Jak se nejlépe naučit něco o sopce? Postavit si sopku vlastní. Teda vlastně poskládat. Žáci 6. třídy dostali do dvojic skládačku sopky a v rámci hodin zeměpisu a pracovních činností sopku vybarvovali, vystřihovali, ohýbali a lepili.

Okresní kolo konverzační soutěže v AJ

Datum konání: 14. 2. 2024

Velmi dobře si vedli naši žáci Štěpán Šmíd, 7. tř. a Marie Anna Maňásková, 9. tř. v konkurenci dalších třiceti vrstevníků v okresním kole Olympiády z anglického jazyka na ZŠ Unesco 14. a 15. února.

Meziročníkové vyučování ve vestibulu školy

V pátek 16. února se ve vestibulu naší školy trochu netradičně vyučovalo. Žáci páté třídy si připravili meziročníkové vyučování na téma Lidské tělo. V roli učitelů prezentovali své výukové plakáty pro děti ze 3. a 4. třídy.

Divadelní čtvrtek ve 4. třídě

Čtvrtá třída letos opravdu jede. Ve čtvrtek 15. 2. 2024 se uskutečnil „Divadelní čtvrtek“, během kterého naši třídu navštívili žáci z druhé, třetí a páté třídy, aby zhlédli dramatizaci pohádky „Podivná noc“ od Františka Kožíka, na které děti se svými vyučujícími pracovaly celé dva měsíce.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti