Leonardo da Vinci - projektový den

Datum konání: 15. 10. 2019

U příležitosti 500 let od smrti génia Leonarda da Vinci připravili vyučující naší školy společně s agenturou Pernštejni projektový den. Žáci se nejdříve díky scénkám seznámili s životem a dílem tohoto umělce, vědce a vynálezce. V další části je čekala interaktivní výstava  jeho děl a modelů.

Družina měřila školu

Datum konání: 10. 10. 2019

Čtvrteční odpoledne jsme si s dětmi zahráli na "měřiče". Zjišťovali jsme, jaký obvod má naše škola kolem dokola. Nejprve jsme si společně ujednotili jednotky míry. Děti si připomněly, že 1 metr se rovná 100 centimetrů, 1 centimetr je 10 milimetrů, a tak dále.

Cestovatelská beseda

Ve středu 9. října uskutečnila Základní škola Velehrad s knihovnou Velehrad cestovatelskou besedu pod názvem Promítání fotek a prezentací z prázdninových cest. Hlavními aktéry této akce byli žáci páté třídy. Celkem 9 žáků předvedlo své fotky a prezentace z různých koutů naší země i z ciziny.

Projektový den "Volám 112"

Objevujeme velehradské kroniky

Datum konání: 11. 10. 2019

Třeťáci navštívili obecní úřad na Velehradě, aby se seznámili s obecními kronikami. Dostalo se nám vřelého přivítání nejen od pana starosty, ale plně se nám věnovaly i paní Březinová a paní Kremplová - současná kronikářka.

Bezpečný internet

Mobily, počítače a internet se staly v posledních letech naprosto samozřejmou součástí životů většiny z nás. Usnadňují nám život, můžeme díky nim bez problémů komunikovat s lidmi po celém světě, nakupovat z pohodlí obývacího pokoje, vzdělávat se, bavit se.

Páteční projektový den ve fotografiích

Ještě dříve, než Vás seznámíme s aktivitami, které jsme společně zažili v pátek 4. října v naší škole, můžete zhlédnout několik fotografií, které Vám tento projektový den přiblíží. Voláme 112

Exkurze v železárnách

Datum konání: 3. 10. 2019

Dne 3. 10. 2019 žáci 8. třídy navštívili v rámci praktických činností Třinecké železárny ve Starém Městě. Konkrétně to byla tažírna oceli, která je jedním z provozů společnosti Třinecké železárny. Nejprve nám v přednáškové místnosti představili firmu.

Futsalový turnaj v Boršicích

Datum konání: 2. 10. 2019

Ve středu 2. 10. se výběr chlapců druhého stupně zúčastnil již 4. ročníku futsalového turnaje v Boršicích. Naši chlapci předvedli úžasný výkon, o čemž svědčí i fakt, že v turnaji nenašli žádného přemožitele a s konečným skórem 12:0 si odvážejí zasloužené prvenství.

Den plný pokusů

Datum konání: 2. 10. 2019

zažili žáci 8. třídy v hodinách chemie a fyziky díky Lukáši Králíkovi. Připravil sérii pokusů se suchým ledem - což je pevný oxid uhličitý o teplotě - 78,5 °C. Viděli vytváření mlhy, mražení a rozbíjení ovoce a zeleniny, vytváření bublin, stolní hokej a např. zpívající plech.

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“
Matematický klokan