16. 4. Irena

Zítra: Rudolf

Změna výuky

Podle vládního nařízení dochází ke změně výuky od 12. 10. 2020. Tato změna se nedotýká žáků 1. stupně ani provozu školní družiny.

Kitty s parlamenťáky

Žákovský parlament se sešel, aby vyplnil on-line dotazník k programu Erasmus +, našemu novému projektu. Na pomoc si vzal také jejich novou spolužačku Kitty. Kitty k nám do školy chodí od září, přestěhovala se z Velké Británie. Parlamenťákům se představila v jejím rodném jazyce, angličtině.

Den zvířat

Žáci si v hodinách výtvarné výchovy připomněli legendu o Františkovi z Assisi a Den zvířat, který slavíme 4. října. Kreslili a popisovali své domácí mazlíčky nebo zvířata, která mají rádi.

Září ve školní družině za námi

Datum konání: 1. 10. 2020

Výroční zpráva o činnosti školy

V úterý 29. 9. 2020 se sešla Školská rada, aby schválila Výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2019/ 2020. Výroční zprávu přítomní členové schválili, zároveň také projednali doplnění školního řádu, o kterém vás budeme brzy informovat.

Schůzka parlamentářů

Datum konání: 29. 9. 2020

Členové žákovského parlamentu se v úterý 29. 9. sešli o velké přestávce ve sborovně školy. Schůzky se zúčastnila také paní ředitelka, která se seznámila s členy parlamentu a žáky informovala o zapojení školy do mezinárodního projektu Erasmus+.

Adaptační pobyt

Datum konání: 22. 9. 2020 - 25. 9. 2020

Ve dnech 22. 9. - 25. 9. proběhl adaptační pobyt žáků 4. a 7. třídy ve Vápenicích. Každá třída měla připraveny aktivity, při kterých využívala pěknou okolní přírodu.

Ekoklub Erasmus +

V rámci mezinárodního projektu Erasmus + vznikl v naší škole Ekoklub. Jeho členy jsou všichni žáci, kteří se zapojí do aktivit spojené s projektem. Všechny aktivity projektu s názvem Education to Action: Web of Life /Výuka k aci, web života/ jsou spojené s ochranou životního prostředí.

Škola v přírodě

Minulý týden jsme strávili na škole v přírodě. Zavítali jsme do malebné části Jeseníků - hostily nás Kouty nad Desnou. Cílem pobytu bylo - kromě učení - také vzájemné "oťukávání se" a tvorba třídních pravidel.

Psali jsme povídky, psali jsme básně, ...

Dnes přišla paní učitelce skvělá zpráva. Zatím nebudeme prozrazovat, kterého mladého spisovatele z naší školy se týká. Chceme tím překvapit i jeho. Z takového úspěchu máme velkou radost.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti