Spojili jsme se!

V září jsme si nepřipouštěli, že by den, jako ten dnešní mohl opět přijít. Nakoupili jsme nové vybavení pro on-line výuku a trochu jsme doufali, že je využijeme pouze v případě delší nemoci žáků. Po běžné výuce jsme se začali během září pokusně spojovat on-line s rodinami žáků.

Spojíme se!?

Od zítřka přecházíme dle nařízení vlády na distanční výuku. On-line výuka bude probíhat v každé třídě. Snad nás nezradí připojení :). Připravili jsme rozvrh, podle kterého budou žáci v distanční výuce pracovat. Začínáme zítra 1. vyučovací hodinou ve všech třídách.

Změna výuky

Podle vládního nařízení dochází ke změně výuky od 12. 10. 2020. Tato změna se nedotýká žáků 1. stupně ani provozu školní družiny.

Kitty s parlamenťáky

Žákovský parlament se sešel, aby vyplnil on-line dotazník k programu Erasmus +, našemu novému projektu. Na pomoc si vzal také jejich novou spolužačku Kitty. Kitty k nám do školy chodí od září, přestěhovala se z Velké Británie. Parlamenťákům se představila v jejím rodném jazyce, angličtině.

Den zvířat

Žáci si v hodinách výtvarné výchovy připomněli legendu o Františkovi z Assisi a Den zvířat, který slavíme 4. října. Kreslili a popisovali své domácí mazlíčky nebo zvířata, která mají rádi.

Září ve školní družině za námi

Datum konání: 1. 10. 2020

Výroční zpráva o činnosti školy

V úterý 29. 9. 2020 se sešla Školská rada, aby schválila Výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2019/ 2020. Výroční zprávu přítomní členové schválili, zároveň také projednali doplnění školního řádu, o kterém vás budeme brzy informovat.

Schůzka parlamentářů

Datum konání: 29. 9. 2020

Členové žákovského parlamentu se v úterý 29. 9. sešli o velké přestávce ve sborovně školy. Schůzky se zúčastnila také paní ředitelka, která se seznámila s členy parlamentu a žáky informovala o zapojení školy do mezinárodního projektu Erasmus+.

Adaptační pobyt

Datum konání: 22. 9. 2020 - 25. 9. 2020

Ve dnech 22. 9. - 25. 9. proběhl adaptační pobyt žáků 4. a 7. třídy ve Vápenicích. Každá třída měla připraveny aktivity, při kterých využívala pěknou okolní přírodu.

Ekoklub Erasmus +

V rámci mezinárodního projektu Erasmus + vznikl v naší škole Ekoklub. Jeho členy jsou všichni žáci, kteří se zapojí do aktivit spojené s projektem. Všechny aktivity projektu s názvem Education to Action: Web of Life /Výuka k aci, web života/ jsou spojené s ochranou životního prostředí.

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“
Matematický klokan