Školní výlet do Londýna

Naše škola připravuje pro žáky 8. a 9. ročníku výlet do Londýna. Žáci vyjedou s vyučujícími anglického jazyka, kteří mají zkušenosti s průvodcováním a cestováním do zahraničí. Tento poznávací výlet má být pro žáky také příležitostí vyzkoušet si angličtinu v praxi.

Hodina pro 3. třídu

Společně se školní psycholožkou jsme utužovali třídní vztahy. Za pomoci her a různých prožitků jsme se my třeťáci učili, jak spolupracovat, jak naslouchat, jak najít ve skupině toho, kdo má dobrý nápad a jak ho využít pro celou skupinu.

Dopravní hřiště a ozoboti u čtvrťáků

Dopravní hřiště, po kterém jezdí mini roboti Ozoboti. To byl úkol pro skupinovou práci v rámci výtvarné výchovy a pracovních činností. Pět skupin žáků mělo úkol vymyslet, nakreslit, vytvořit nebo namalovat dopravní značky, naprogramovat pomocí ozokódů ozoboty nebo se je naučit ovládat pomocí Ipadu.

Kroužky v naší škole

Tento týden začaly ve škole pracovat školní kroužky, které vedou nejen naši vyučující. Žáci tak mohou pokračovat v atletice, florbalu nebo nově se zdokonalovat v anglickém jazyce v kroužku angličtiny či zábavně tvořit v kroužku tvořivé ruce.

Celoroční hry startují

Datum konání: 30. 9. 2022

Ve všech třídách na prvním stupni se rozjíždějí ročníkové hry.

Futsalový turnaj v Boršicích

Datum konání: 29. 9. 2022

Dnes se výběr chlapců 2. stupně zúčastnil futsalové turnaje v Boršicích. Naši reprezentanti ve složení Damián Chytka, Lukáš Tomčala, Vojtěch Toček, Antonín Slavík, Petr Macek, Pavel Sonntag, Josef Krupa a Michal Kment obhajovali 1. místo z doby předcovidové a musím říct, že úspěšně.

Atletický čtyřboj v Polešovicích

V pátek 23. 9. se výběr žáků I. stupně zúčastnil již 11. ročníku atletických závodů v Polešovicích. Reprezentanti naší školy závodili v disciplínách: běh na 50m, běh na 300m, skok daleký (starší) a z místa (mladší), hod kriketovým míčkem (starší) a medicinbalem (mladší), doplňkový závod 4x150m.

Dopravní výchova ve čtvrté třídě

To, že se na silnicích chováme podle dopravních pravidel, dodržujeme bezpečnost, sledujeme dopravní značení a vnímáme své okolí, už čtvrťáci dobře vědí. V pondělí 19. září si to navíc mohli vyzkoušet i v praxi, na dopravním hřišti v Uherském Hradišti.

Ve dvou se to lépe táhne - na druhém stupni

Datum konání: 21. 9. 2022

Dnešní den jsme strávili netradičně. Věrni heslu "víc hlav víc ví..." jsme absolvovali tandemovou výuku, v jejímž průběhu byl ve třídě přítomen ne jeden, ale hned dva vyučující a s nimi i pomocníci z řad žáků devátého ročníku.

Ve dvou se to lépe táhne - na prvním stupni

Datum konání: 21. 9. 2022

Celé dopoledne jsme si společně ověřovali výše jmenovanou, léty prověřovanou, lidovou moudrost. Lépe se to společně táhlo nejen Kvakovi a Žbluňkovi v pohádce, kterou jsme s dětmi 1. až 4.

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“
Matematický klokan